Rezonans Schumanna czyli puls Ziemi – czym jest i jak wpływa na Twoje zdrowie

Zgłębiając temat potrzeb ciała trafiłem na ciekawą informację – rzekomo agencja kosmiczna NASA w swoich kapsułach kosmicznych instaluje generator pola elektromagnetycznego o częstotliwości 7,83 Hz.

Ta częstotliwość, to częstotliwość tzw. rezonansu Schumana, czyli pulsu Ziemi.

Robi to, bo rzekomo astronauci tego potrzebują, żeby dobrze funkcjonować w kosmosie z dala od Ziemi.

Czyżby nasze ciała miały dodatkową potrzebę, której nie jesteśmy świadomi, a która realnie wpływa na ich funkcjonowanie?

Zbadajmy to:

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (2):
  1. Krzysiek pisze:

    Czyli taka mało ciekawa ciekawostka ukryta za clickbaitem pożytecznym dla osób, które wierzą we wpływ Rezonansu Schumanna na zdrowie. I tym ludziom taka prezentacja pomoże, jednak pewnie mało kto w ogóle słyszał o takim zjawisku. Przeciętny widz, jak ja może poczuć się rozczarowany treścią, gdyż tak naprawdę dowiedziałem się o zjawisku, które nie ma mnie najmniejszego wpływu. Więc po co o tym mówić i tracić czas? Wiem, że czasem potrzeba równowagi i odskoczni od kopania w badaniach Damianie. I dobrze, że nagrywasz czasem prezentacje, bo Cię brakuje na blogu 🙂 Czasem natrafisz na takie ciekawostki w researchu i pewnie chcesz się z nimi podzielić, rozumiem. Jednak da się zauważyć schemat tych prezentacji. Budujące napięcie momenty są dobre, jednak jeśli rezultat jest rozczarowujący lub wprawia wrażenie że się wpadło w pułapkę (clickbait) skutek powiem prosto – nie jest dobry. Dlatego doceniłbym, gdyby ciekawostki takie jak ta były przekładane rzeczowo i w odwrotnej kolejności, bez budowania napięcia. Choćby prezentacja miała trwać 2 minuty 🙂 To moja opinia, mam nadzieję, że rzeczowa i dająca inną perspektywę. Hej, po to min. są komentarze 🙂 Do widzenia.

  2. Ewa pisze:

    Dzięki za tak fajnie opisanie tego zjawiska. Krótko bardzo ciekawie i jak dla mnie wystarczająco by zrozumieć czym to jest. Może i na zdrowie wydawałoby się, że nie ma wpływu nie mniej jest ono niesamowicie ważne tak samo jak tzw. siatka szwajcarska czy inne zjawiska elektromagnetyczne. Wszystkie te zmiany są wyczuwalne dla osób ze zdolnościami radiestezyjnymi i mają sens i swoje uzasadnienie. Te zjawiska mają swoje oddziaływanie w jakimś stopniu na zdrowie ale w długim przedziale czasowym ponieważ działają na płaszczyźnie fraktali i kwarków a te nauka dopiero zaczyna odkrywać i poznawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *