Nieśmiali… żyją krócej?

W dzisiejszym wideo na blogu Rozwojowiec dowiesz się:
 • Jakie skutki uboczne nieśmiałości mogą skrócić Twoje życie?
 • Dlaczego warto jak najszybciej przepracować tę psychologiczną blokadę?
 • Jak to zrobić sprawdzonym sposobem?
Zapraszam:

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (6):
 1. Krzysztof pisze:

  Nieśmiałości nie pozbyłem się na 100% za to nie mam problemu z wystąpieniami publicznymi dzięki szkole muzycznej. Pozdrawiam 🙂

 2. Łukasz pisze:

  Zgadzam się w 100% – mi też wolontariat pomógł w pozbyciu się nieśmiałości. Zaangażowałem się we wspólnotę ewangelizacyjną, w której rozmawialiśmy z obcymi ludźmi na temat wiary. Z początku podejście do obcych ludzi tak po prostu na ulicy, to był niesamowity stres, ale świadomość, że ma się coś do powiedzenia i inni chcą mnie słuchać była jak balsam na moją nieśmiałość. Dzięki temu teraz nie mam problemów z wystąpieniami publicznymi w pracy ani nawiązywaniem nowych znajomości. Nadal nie jestem duszą towarzystwa, wolę stać trochę z boku, to raczej kwestia charakteru, ale teraz jak chcę to mogę i nic mnie nie ogranicza. Chyba to jest ważne.

 3. Marta pisze:

  Ja również uważam że bycie nieśmiałym bardzo utrudnia życie powoduje stres a tym samym wpływa na odporność człowieka.

 4. Kriss pisze:

  Nieśmiałość potrafi ograniczać w dosłownie każdym aspekcie życia, nie tylko w kwestiach zdrowotnych. Podobnie w drugą stronę – pewność siebie pomaga osiągać sukcesy w dosłownie każdym obszarze życia. Dlatego to jest takie ważne. Powinni uczyć tego od pierwszej klasy szkoły podstawowej!

 5. Małgorzata pisze:

  Nieśmiałość mocno utrudnia życie, uniemożliwia normalne relacje z ludzmi i powoduje ciągły stres. Zgadzam się, że wolontariat pomaga. Kiedyś jak miałam iść gdzieś załatwić sprawę dla siebie to mogłam pół godziny stać pod drzwiami i zbierać się w sobie żeby wejść. Nie było tego problemu, gdy załatwiałam sprawę dla kogoś. Osobie nieśmiałej łatwiej jest też działać w pracy, bo wykonuje polecenia szefa. Niestety nieśmiałość przekreśla karierę zawodową.
  U mnie nieśmiałość zmniejszyła się w pracy. Praca w jednej z firm tak mi się podobała, poza tym była tam mila atmosfera, że niemal zapomniałam o nieśmiałości. Niestety po zmianie pracy nieśmiałość wróciła.
  Moja nieśmiałość niestety trwała mimo wieku i niemal zniknęła około 2 lata temu. Zupełnie nie wiem dlaczego. Może to zdrowa dieta a może więcej kontaktów z ludzmi w latach poprzedzających?

 6. Szymon pisze:

  Ale jesteście ograniczeni. Indoktrynujecie się słowami tego prawie oświeconego człowieka uważając nieśmiałość za coś złego. A to nieśmiali mają często większe i odważniejsze plany od tych śmiałych. Tworzą naprawdę zmieniające świat programy czy instytucje (bitcoin). Nieśmiałość jest romantyczna, a śmiałość? No cóż. Kiedyś byłem 4w5 lub 4w3 teraz jestem 7w8 albo 7w6 i co? Wraz ze wzrostem smiałości jakość mojego życia uległa pogorszeniu! Zamiast przeżywać życie wewnętrznie zacząłem go doświadczać. Moje doświadczenia uległy pogorszeniu pomimo, że ich jest znacznie więcej! Kiedyś jedną rozmowę z dziewczyną mogłem przeżywać przez tydzień. A teraz nawet seks nie daje mi tylu wrażeń jak kiedyś jedna rozmowa. W dupie mam te wasze pranie mózgów : ) proszę się nie ogłaszać na moim facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *