"Hollywoodzka produkcja"
Dzisiaj mam dla Ciebie zupełnie inny rodzaj prezentacji.
Od razu uprzedzam: będzie ona w pełni improwizowana więc i kompletnie nieprofesjonalna, będę się zacinał, popełniał błędy gramatyczne, nie kończył myśli i w ogóle wiele złego wydarzy się w ciągu tych 12 minut. 😉
Aż 12 minut??!!!
Tak, ta prezentacja jest też dłuższa niż poprzednie i na dodatek obfituje w mniejszą ilość grafiki, a jedyną animacją są przejścia kamery, które w zamierzeniu miały być płynne. 😉
Po co więc w ogóle zawracam Ci nią głowę?
Otóż… pomimo jej licznych wad, wydaje mi się, że jest całkiem wartościowa.
A to dlatego, że po jej obejrzeniu możesz śmiało powiedzieć sobie, że przeczytałeś całą książkę.
W prezentacji przedstawiłem najważniejsze treści z książki „Tak czy Nie. Jak podejmować lepsze decyzje” Spencera Johnsona.
Dodatkowo przygotowałem dla Ciebie do ściągnięcia mapę myśli z tej publikacji (omawiam ją w prezentacji) żebyś w dowolnym momencie mógł w 5 minut powtórzyć całą treść książki.
Po tym 12-minutowym filmiku możesz śmiało dyskutować z kimś, kto przeczytał całą tę publikację od deski do deski, a gdy jeszcze zerkniesz kilka razy na mapę myśli, to jestem pewny, że będziesz pamiętał z niej dużo więcej niż on.
Cena detaliczna książki to 25 zł, a czytanie jej z przeciętną prędkością (200 słów na minutę) zajęłoby ok. 2 godziny
.
To wszystko masz za darmo i w 12 minut w poniższej prezentacji. Mam nadzieję, że znajdziesz w niej wartość.
Aha – prezentacja jest nagrana w wyższej rozdzielczości więc możesz śmiało obejrzeć ją na pełnym ekranie
Pozwól, że zacytuję Ci fragment o tym rozwodniku, który tak strasznie opornie próbowałem Ci przytoczyć w prezentacji. 😉
Przyjaciel zapytał go: „Czy byliście szczęśliwi, będąc małżeństwem?”. Odpowiedział: „Nie”. „Czy sądzisz, że ty i twoja żona bardzo się zmieniliście?”. „Nie”. Wtedy padło pytanie: „Skąd bierze się twoje przekonanie, iż mógłbyś być z nią naprawdę szczęśliwy, gdybyście teraz wrócili do siebie?”. Następne pytanie brzmiało: „Czy nie byłoby słuszniej zmienić swoje podejście do sprawy, a potem znaleźć kobietę, która lepiej by do ciebie pasowała?”.
(…) Kiedy przestał się nad sobą użalać i dostrzegł istnienie innych możliwości zdał sobie sprawę, iż może rozwinąć wiele innych opcji. Zależało to tylko od niego. Prawda jest taka, że opcje te zawsze były dostępne, tylko on nie był ich świadomy.
Zobacz również:
- Powiązane
- Najnowsze
- Popularne
Fakt, pierwsza tego typu prezentacja – wypadła dość chaotycznie.
Jednak mi się podobało.
Uważam, że jeżeli ktoś nie przyswoi sobie odpowiedniej dozy wiedzy ze streszczenia, to zawsze może sięgnąć po całość zainspirowany Twoją prezentacją.
Dla mnie bomba.
Proszę o więcej
Ostrzegałem, że będzie chaotycznie 🙂
Ale mam nadzieję, że z czasem się wyrobię i będzie to wyglądało coraz lepiej 😉
Cześć Damian,
Fajna prezentacja i ciekawy temat dla mnie, zwłaszcza, że jestem w sytuacji, w której muszę podjąć ważną decyzję dotyczącą moich dalszych losów zawodowych i życiowych. Pytania, które są w niej zawarte z pewnością pomogą mi w jej podjęciu. Śledzę z uwagą Twoją stronę i czekam na następne prezentacje….a książkę i tak przeczytam;)
pozdrawiam
Maciej
Witam.
Bardzo fajny pomysł na przybliżanie treści książek, o których istnieniu nie wiemy lub nie stać nas na ich kupno (a później czas na ich przeczytanie). Treść zawarta w prezentacji jest jasna i czytelna a sposób przekazania, uzupełniona przykładani z książki pozwala na zapisanie w pamięci. Może zastanowisz się nad opracowaniem ” ściągi” dot. przedstawianej książki, w której zawarta będzie „esencja”, możliwa do wykorzystania „od razu i wszędzie”. Będzie to ułatwienie do wdrożenia jednego z przedstawionych cytatów o stosowaniu systemu. Z tej prezentacji warte stałego przypominania są dwa pytania – do umysłu i serca. Wg mnie już pierwsze pytanie „potrzeba czy zachcianka” pozwala na znaczne ograniczenie dalszych pytań.
Jeszcze jedna uwaga do opracowanej mapy myśli – dobrze by była aby jej kształt był zbliżony do prostokąta. Wtedy łatwiej wydrukować czytelną wersję na formacie A4 i mieć „pod ręką”.
Generalnie popieram Twój pomysł i dziękuję za wykonaną pracę – za mnie.
Taką ściągą w zamyśle miała być właśnie mapa myśli. Tylko niestety jest ten problem, że nie mogę jej zmieścić w formacie A4. Jest po prostu zbyt duża, a gdybym ją zmniejszył i na siłę wcisnął w ten format, to stałaby się nieczytelna.
Przyznaję, to wada bo sam bym sobie ją chętnie wydrukował 😉
Drogi Damianie,
Chciec to moc ;-D wiec miejmy nadzieje, ze kolejna mapa mysli bedzie w formacie A4;) moze nastepnym razem cytaty na dole, a reszta dookola centrum?;)
A tak przy okazji fany pomysl i wybrales ciekawa ksiazka. Autor nalezy do moim ulubionych, ale o istnieniu „tak czy nie” nawet nie wiedzialam ;-D wiec tym bardziej dziekuje za jej odkrycie!
Nie jestem tylko pewna czy rozumiem pytanie ” co pozniej, patrzac wstecz bede chcial, aby bylo przeze mnie zrobione?”
Znaczy… przenosze sie do przyszlosci mojej jaka sie stworzyla po podjeciu decyzji na tak, patrze wstecz i….to „bede chcial” to sie odnosi do przeszlosci?
Jak Wy rozumiecie to pytanie?
Pozdrawiam! Ida
Zobaczymy z tym A4 😉
Ja to pytanie rozumiem tak, że po prostu przenosisz się do przyszłości, nawet niedalekiej (ja przenoszę się dzień albo 2 w przód) bez świadomości tego jaką decyzję podjęłaś i patrzysz na tą sytuację właśnie z tego punktu w przyszłości. Zupełnie tak jak teraz możesz spojrzeć na część swoich decyzji z minionego dnia. Pewnie jesteś w stanie czasami stwierdzić coś w stylu „O jaa… po co to zrobiłam!”. I właśnie o wywołanie takiego uczucia chodzi tylko, że odnośnie jednej z opcji decyzji, którą masz dopiero podjąć.
Ja to tak rozumiem, ale pewnie są jeszcze inne interpretacje więc również chętnie posłucham opinii innych osób.
Również pozdrawiam
Witam serdecznie ! Prezentacja w swojej treści i kompozycji [mapy myśli] jest bardzo przejrzysta dokładna i trafiająca w cel przekazu.Łączy myślenie [praca mózgu] z odczuciami związanymi z tymi myślami [intuicja]. Taki sposób zastosowany w Twoich prezentacjach przyniesie Ci korzyść.Proszę o więcej , pozdrawiam. Małgorzata.
Cześć Damian,
pomysł z prezentacją jest świetny, nieszablonowy i dzięki temu skuteczny. Mapy myśli potrafią działać cuda podczas nauki a już najbardziej kiedy robimy je sami 🙂 Jak na pierwszy raz z wykorzystaniem tej formy poszło bardzo dobrze i logiczne jest, że w miarę nabywania doświadczenia będzie Ci szło coraz lepiej, dlatego czekam na kolejną tego typu publikację, ale mam też prośbę. Czy istniej możliwość abyśmy my jako Twoi słuchacze mogli od czasu do czasu wybrać książkę, którą dla na zrecenzujesz? 🙂
Pozdrawiam
Raphael
Oczywiście, że będzie taka możliwość 🙂 Jeśli uzyskam wystarczająco dużo głosów, żeby robić więcej takich prezentacji, to regularnie będę przeprowadzał jakiś rodzaj ankiety, żeby każdy mógł zagłosować jaką książkę mam zrecenzować jako następna.
Brawo!krótko,zwięźle i na temat-to mi się podoba!W pełni zrozumiała i ciekawa prezentacja.Czekam na więcej.
Cieszę się, że Ci się podobało 🙂
Witam!
Prezentacja mi się podobała. Myślę, że to dobry pomysł żeby robić tego typu prezentacje. System jest też ciekawy i myślę, że warto go zastosować w życiu.
Pozdrawiam!
Pomysł jest zacny.. sam kiedyś myślałem o czymś takim. Niestety na myśleniu się skończyło. Właściwie powstrzymało mnie pytanie: „Co z prawami autorskimi?” Czy Ty dając pełen przegląd danej pozycji nie odbierasz w dużej mierze potencjalnych Klientów autorowi? Pewnie kilka osób zdecyduje się na jej przeczytanie, bo ich zainteresuje. Większość pewnie pozostanie przy Twojej interpretacji. Odnosząc się więc do prezentacji – zadałeś sobie pytanie „Czy moja decyzja potwierdza, że jestem uczciwy wobec siebie”..i innych? Jeśli już odpowiedziałeś sobie na nie to będę wdzięczny za podzielenie się odpowiedzią 😉
Ogólnie opracowanie ciekawe. Gdyby tylko mniej chaosu było w wypowiedzi (częste cofanie się do poprzedniej wypowiedzi, po rozpoczęciu nowej części tematu) byłoby super. Dobra robota!
Haha… tak zadałem sobie to pytanie już wcześniej 😀
Czy odbieram potencjalnych klientów? Zdecydowanie tak. Każdy jest potencjalnym klientem, z czego 99,99%osób i tak nigdy by nie kupiło tej książki więc nie widzę nic złego w przekazywaniu im jej treści, której wtedy i tak nigdy by nie poznali.
Czy odbieram potencjalnych klientów, którzy prawdopodobnie by kupili książkę? Wierzę, że jest przeciwnie. Myślę, że po tej prezentacji wiele osób, które wcześniej byłyby skłonne kupić książkę faktycznie po nią sięgnie.
Ja sam dużo chętniej kupowałby, publikacje, gdybym miał z nich już gotowe mapy myśli. Wtedy mógłbym się całkowicie delektować czytaniem, a nie rozpraszać jeszcze notowaniem.
Dodatkowo każdy wie czego się spodziewać w środku, więc nie będzie rozczarowań.
No i pamiętaj, że w 12 minut nie jestem w stanie streścić całej książki. Przedstawiam jedynie – moim zdaniem – najważniejsze koncepcje w niej zawarte.
Podobny pomysł (który mnie zainspirował) utrzymuje się już bardzo długo na rynku amerykańskim: http://www.philosophersnotes.com
Gdyby to komuś faktycznie szkodziło to jestem pewny, że zostałby on zdjęty bo facet opracował ponad 200 książek, a jego opracowania sprzedają się z ogromnym sukcesem.
Tak, prezentacja była chaotyczna – przyznaję. Myślę, że z czasem będzie to wyglądało coraz lepiej 😉
Super pomysł na prezentacje. Już tą pozycję kiedyś czytałam. Warto jednak wracać do pewnych książek, chociażby w tej formie:) Czekam na więcej:)
Pozdrawiam
Witaj
Dla mnie SUPER!!! jeśli ktoś zada sobie trud przeczytania wartościowej książki i podania mi jej esencji na tacy .
Te poprzednie prezentacje UWIELBIAM i czekam na nie z utęsknieniem.
Bez względu na to czy jest to streszczenie książki, czy jakiś eksperyment, czy cokolwiek, preferuję proste formy graficzne [ bez dodatkowych widoczków np], ale z jasnymi symbolami, gdyż wzrokowo zapamiętujemy chyba więcej.
Moim zdaniem każdy przedstawiony szablon powinien mieścić się całkowicie i czytelnie na ekranie[ przesuwanie go i pokazywanie fragmentaryczne- zaburza koncentrację]. Lepiej np zapisać pytania w dwóch rządkach. Chodzi również o możliwość najlepszego wydruku.
Pozdrawiam i dziękuję, że, DZIĘKI TOBIE, TWOJEMU WIELKIEMU SERCU i ŻMUDNEJ PRACY mogę się rozwijać i zmieniać swoje życie.
Łał! Dziękuję Ci bardzo za Twój komentarz. Wiele dla mnie znaczy 😀
Bardzo fajna prezentacja. Postuluje by wszystkie byly w takiej technologii(szczegolnie cenie sobie mapy mysli). To czego bym sobie zyczyl to wiecej streszczen ksiazek. Dziekuje Damianie. To bylo cool. Powodzenia.
Dzięki wielkie za prezentację, właśnie wydrukowałem sobie mapę myśli. Trafiłem tu przypadkiem (chyba przez YouTube), ale widzę, że będę sprawdzał regularnie co jest grane. 🙂
Tak trzymaj!
Moim zdaniem:
Z jednej strony:
– prezentacja trochę chaotyczna
– trzeba oglądać na całym ekranie, żeby dobrze zobaczyć co jest napisane
Natomiast z drugiej:
– kolejne prezentacje z pewnością będą bardziej „spójne”
– uchwyciłeś myśl książki całościowo, w jednej prezentacji-mapie myśli, co oszczędza czasu (oglądajacym;)
– wygodnie jest słuchać i oglądać
Ogólnie – podobalo mi się:)
Pozdrawiam
Podoba mi się radosny sposób przekazania tych wiadomości bardzo fajnie się słucha ciebie. Podobało mi się bardzo. Sama metoda jest naprawdę warta zastosowania biorąc pod uwagę ile czasem nerwów straciłam przed podjęciem decyzji, a na uczucia wcale nie zwracałam uwagi raczej brałam to na logikę lub w ogóle się nie zastanawiałam.To też moje decyzje były różne i skutki niektórych odczuwam do dziś. Szczerze mówiąc mapy myśli przerażały mnie z tym swoimi pytaniami i czasem ale teraz postanowiłam się im przyjrzeć dokładniej i stosować je.
Streszczenia książek? Dla mnie rewelka!!!
Hej, dodam tylko informację, że wczoraj oglądałam prezentację Bartłomieja Popiela na YT i tam w komentarzach padła informacja o fajnym programie, którego używał autor. Może Tobie też przypadnie do gustu taki sposób tworzenia „map myśli”? Mnie – jako oglądającej – bardzo odpowiadał co do czytelności i sukcesywnego rozwijania kolejnych treści. Program nazywa się Mindomo. Dzieląc się tą wczorajszą wiedzą, dziękuję Ci tym samym za filmik. Pozdrawiam.
Dziękuję za informację. Zerknę na ten program.
Od niedawna sam robię mapy myśli czytając książki, jednak nie mam tak dużo czasu aby przeczytać wszystko co mnie interesuje. Przedstawiając w prezentacji główne przesłanie książki pozwoliłeś mi nabyć wiedzę, w szybki (i tani 🙂 ) sposób. Mam nadzieję, że prezentacji takiego typu będzie jak najwięcej.
Co do samej książki.
Ciekawy system pytań, który na pierwszy rzut oka zdaje się logiczny i pomocny. Sam od tej chwili mam zamiar go stosować (wypróbuję go przez 30 dni i podejmę ostateczną decyzję: stosować dalej czy powrócić do chaotycznego podejmowania decyzji).
A teraz o prezentacji raz jeszcze:
Pierwszy raz widziałem taką prezentację i jestem mile zaskoczony jej jakością. Mam nadzieję, że będziesz robić więcej filmików w ten sposób. Jak wspomniałem wcześniej sam nie dam radę wszystkiego przeczytać 🙂 i będzie mi to bardzo pomocne w dążeniu do lepszego sposobu życia.
Pozdrawiam Tom
Bardzo interesują mnie takie rzeczy, a nie wiem czy chciałoby mi się czytać całą książkę. Dzięki i proszę o jeszcze.
Super. Dziekuje za wysilek – nie lubie czytac ksiazek choc chetnie czytam internet oraz ogladam takie to wlasnie streszczenia wiedzy. Bardzo to przyjemne – Dziekuje Ci bardzo.
Bardzo mi się ta prezentacja podoba i jak najbardziej chcę więcej! Tak ogólnie biorąc pod uwagę inne Twoje prezentacje to robisz kawał dobrej roboty i co najważniejsze, widać, że po prostu to uwielbiasz. Przy czym bardzo pomagasz innym „rozwojowcom” 😉 Jestem Ci bardzo wdzięczna! Tak trzymać, pozdrawiam!
Cieszę się, że Ci się podobało 😀
Również pozdrawiam!
Dziękuję, bardzo mi się podobało. Spokojnie możesz przedstawiać więcej takich prezentacji. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam 🙂
Cześć
Możesz robić takie prezentacje i streszczenia, bo na tę dziedzinę nie mam czasu, a być może znajdzie się coś ciekawego.
Wydaje mi się, że mało tu praw naukowych z psychologii praktycznej.
Uważam, że autorzy coś tam liznęli z tej dziedziny i robią z tego niezłą kasę.
Według mnie do takiego roztrząsania powinien być użyty wyższy klucz, a nie opieranie się na swoich przekonaniach i wiedzy.
Np. w masonerii taką podstawą działania i najważniejszymi czynnikami rozwoju człowieka białej rasy są:
– jak najwyżej pojęta świadomość (w tym wiedza i intuicja)
– zdrowie ciał (fizycznego, astralnego, mentalnego itd )
– autorytet oraz stopień realizacyjnej władzy
– pieniądz (którego rozwinięcie doprowadzi nas do finansowych oraz ekonomicznych zależności – w których też jest ukryta władza i znaczenie (autorytet)).
Dopiero na takich np. fundamentach można coś stawiać lub je burzyć.
pozdrawiam:
Jerzy Bugdał
Witam
Uważam że pomysł na tego typu prezentacje jest świetny! Dziękuję Ci za tę prezentacje dzięki której mogłem dowiedzieć się o tym ciekawym systemie, od zaraz przetestuje go w praktyce:). Dzięki tego typu filmom możesz naprawdę pomóc innym i przekazać im wiedzę z całej książki w kilkanaście minut. Jak dla mnie to super jakbyś robił tego typu prezentacje częściej.
Pozdrawiam
Witaj, jak widać wszyscy Cię popierają i mają rację. Dużo ludzi boryka się ze swoimi problemami i decyzjami. Jedni czytają książki, drudzy oglądają filmy rozwojowe, jeszcze inni zapisują się na kursy by stać się silniejszym w podejmowaniu decyzji życiowych itd. Ty przedstawiasz to wszystko razem wzięte w małej pigułce – mapie myśli z ogromnym optymizmem i pewnością w glosie. Bardzo mi się spodobało, krótko ale jakże konkretnie. Wiele osób będzie Ci wdzięcznymi, ja już jestem 🙂 Powodzenia Dora 🙂
Jesteś niewątpliwie inteligentnym i błyskotliwym facetem 🙂 To, co przygotowałeś, ma i ręce, i nogi, i serce. Podoba mi się to, że nie tracisz czasu na niepotrzebne gadanie. Mówisz szybko, ale zrozumiale. Powodzenia w ,,oświecaniu” ludzi, którzy chcą osiągnąć cel 🙂
Ton twojego głosu wciąga jak magnes 😉
Dziękuję, miło mi 😀
WOW!
Pomysł genialny!
Idealnie byłoby, gdyby raz na tydzień byłą nowa pozycja książkowa omawiana – wtedy miałoby to sens. Świetna sprawa z cytatami.
Można byłoby później pomyśleć, gdy będzie już kilka książek omówionych, o jakimś zestawieniu w całość owej literatury, ukazaniu różnic i podobieństw w danych tematykach.
Jak na razie zachęcam do działania!
Sam mam jeszcze inne pomysły (na priv), które mogłyby jeszcze bardziej rozwinąć wprowadzaną ideę.
Powodzenia i pozdrawiam!
Sebastian
Prawdę powiedziawszy nie znalazłem odpowiadającej mi opcji w ankiecie. Idealny wybór byłby konkatenacją opcji pierwszej i drugiej, mianowicie:
Podoba mi się (1). Jakbyś robił taką średnio raz na miesiąc byłoby idealnie (2).
Z doświadczenia wiem, że to co się ma na co dzień, nie zadowala tak bardzo jak to do czego dostęp mamy ograniczony. Jeśli masz np. prawo jazdy to wiesz, że frajda była dużo lepsza, gdy ojciec dał Ci się przejechać po polu, niż teraz, gdy masz prawko i musisz gdzieś podskoczyć. Może tutaj chodzi o dreszczyk 😀
Wróżę Ci, że przez to co robisz, wdzięczność ludzi zapewni Ci długowieczność – tak jak to było w przypadku ryżu w trzeciej szklance ; )
Pozdrawiam.
PS. Do zobaczenia na drodze do sukcesu P.
Haha… o tak, moim celem jest zwiększyć średnią długość życia mężczyzn w Polsce 😉
Dzięki za komentarz. Na pewno nie będę robił takich prezentacji co tydzień bo są naprawdę czasochłonne. No i przede wszystkim będę zawsze chciał przeprowadzić jakąś ankietę, którą książkę mam zrecenzować jako następną, więc to też na pewno wydłuży czas od jednej tego typu prezentacji do drugiej.
Również pozdrawiam 🙂
Bardzo dobry pomysł ze streszczeniami książek w takiej formie. W szybki sposób, przekazujesz konkret z książki. Co do jakości wykonania, było całkiem nieźle i myślę, że to kwestia wyrobienia. Jeszcze parę razy taka prezentacja, i będzie płynnie i ładnie.
Zajebioza te pytania na pewno mi się przydadzą 😀
a moja uwaga to mało czytelny rysunek 😀 ciekawe czy to tylko moje spostrzeżenie :P?
Witaj Damianie,
Prezentacja BARDZO MI SIĘ PODOBAŁA.
Ta odmiana nie razi. „Inności”czasem przyciągają.
Wszystkie Twoje prezentacje mi się podobają. 🙂
Teraz – uwaga – na inny temat.
Gdy oddamy kotka (jego właścicielowi) – zacznę eksperyment z żywymi roślinami – zamiast ryżu…
Teraz – szkudny kotek wszystko permanentnie wykopuje…
Gdy zakończę eksperyment napiszę Ci jakoś. Czy mam pisać o co chodzi ?:D
Napisz koniecznie jak poszedł eksperyment. Jestem bardzo ciekawy 🙂
Prezentacja fajna trochę przydługa i chaotyczna ale na pierwszy raz całkiem dobrze
Super sprawa. Dopiero dziś zrozumiałam mapy myśli. Pomysł genialny. Szkoda,że nie przeczytałam tej ksiązki 20 lat wcześniej, ale i na starość się przydadzą takie treści. Jeszcze raz dziękuję.
Namówiłeś mnie na przeczytanie tej książki. Zrobiłeś to w bardo fajny sposób, przyjemny.
Damianie, wielkie dzięki, z przyjemnością i zaciekawieniem wysłuchałam prezentacji. Widać i słychać, że robisz to z sercem i wielkim zaangazowaniem. Cudownie, czysta wysoka energia. Dziękuję Ewa
Mnie się podobają wszystkie Twoje prezentacje. Ze starych nie rezygnuj bo były dobre, także rób je zamiennie 🙂 A co do tej prezentacji to spróbuję wdrożyć w życie to co przedstawiłeś, może dzięki temu będę podejmować lepsze decyzje. Dziękuję 🙂
Pomysł takich prezentacji bardzo przypadł mi do gustu. Myślę, że takie filmiki są fajną alternatywą dla osób, które same nie sięgnęłyby po taką książkę (mam na myśli siebie;) ). Pozostaje czekać na następne wideo 🙂
Hej Damian 🙂
jesteś naprawdę świetny:) naturalny, sympatyczny, optymistyczny 🙂 nawet jak gdzieś tam się pogubisz to czuć, że robisz to z serca a to jest najważniejsze:):):)
i dlatego też efekt tej prezentacji jest przesympatyczny:)
ciekawa wiedza:) te pytania, które podałeś mi też się bardzo podobają:D
co zrobiłbym gdybym się nie bał?
„Gdybym wierzył, że zasługuję na więcej, co bym wtedy zrobił?”
Pełny Wypas:) kocham takie pytania, które działają na mózg jak włożenie kija w szprychy 😀 i prawda wychodzi na jaw:D
Pozdrawiam Optymistycznie
Ewelina
Bardzo Ci dziękuję za Twoje słowa. Aż bije z nich ciepła, pozytywna energia 🙂
Pozdrawiam Ciebie ciepło
System przedstawiony w książce bardzo mi się spodobał. Myślę, że sięgnę po tę pozycję. Najbardziej przekonała mnie historia o rozwodniku. Jestem ciekawa kolejnych Twoich prezentacji.
Pozdrawiam
Dla mnie bomba!
Dziękuję za tą prezentację
Proszę 😉
Cieszę się, że Ci się podobała.
Po przejrzeniu tej prezentacji od razu nasunął mi się film Jestem na tak z Jimem Carreyem, fajnie uświadamia pewne rzeczy, można obejrzeć. Wprawdzie metod z tej książki nie wykorzystuje, ale pokazuje jak podjęcie działania zmienia życie :).
PS.
Bardzo fajna koncepcja prezentacji, oby takich więcej.
Pozdrawiam Konrad
Super! Bardzo dziekuje!
Mi sie osobiscie podobal taki chaos. Ma to swoj urok;-)
Jak dla mnie bardzo fajna prezentacja 🙂
Zazwyczaj jest tak jak powiedziałeś, że po prostu brak czasu na czytanie wszystkich książek i w moim wypadku tak własnie jest, dlatego taka krótka prezentacja jest fajną rzeczą. Co więcej często jakieś metody na rozwiazania są powtarzane w kolejnych książkach i to czasem jest nużące, a Twoja prezentacja daje samą esencję dającą do myślenia 🙂
Bardzo fajna mapa myśli. Jako wzrokowiec uważam, że fajnie porządkuje myślenie 🙂
Damian, jestem z Tobą od Czasowego Czarodzieja. Bardzo podoba mi się Twój przekaz. Krótkie, bardzo przyjazne, sympatyczne, ale zawierające wiele ciekawych i cennych treści prezentacje są extra. Często oglądając video blogi skazani jesteśmy na oglądanie ich twórców, którzy do nas mówią, ale to treść jest najważniejsza. Ty robisz to bardzo umiejętnie – z dużym wyczuciem, bardzo fajnie łącząc istotne treści z sympatycznymi obrazkami. Przygotowanie takich prezentacji to dużo więcej niż tylko nagranie lub tylko napisanie treści, wymaga od Ciebie dużo więcej czasu i zaangażowania, ale warto, bo jak widać podoba się wielu osobom i co niezmiernie ważne widać, że sprawia to także Tobie dużo radości. Gratuluję pomysłu na odmienność w tym coraz większym szumie informacyjnym. Bardzo się cieszę z pomysłu map myśli z książek. Nie ukrywam, że coś takiego chodziło mi po głowie, ale i czas na czytanie i brak wprawy w tworzeniu map myśli trochę mnie blokował. Twój pomysł jest super. Gratuluję, życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam 🙂
Bardzo Ci dziękuję za taki komentarz 😀
Faktycznie – chociaż krótkie – to stworzenie każdej prezentacji zajmuje TONĘ czasu. Ale jeśli chociaż jedna z nich komuś naprawdę pomogła, to mi to wystarczy za zachętę żeby robić ich więcej.
I tak – sprawia mi to sporo frajdy 😉
Cieszę się, że pomysł Ci się spodobał. Niedługo przygotuję rodzaj sondy, żeby każdy mógł zagłosować jaką książkę mam w ten sposób opisać jako następną.
Również pozdrawiam serdecznie
[…] Damian Redmer – na blogu rozwojowiec próbując nowetgo typu prezentacji w programie prezi.com przy okazji pokazuje jak może okazać się myślenie wizualne przy zastosowaniu map myśli do streszczenia książki „Tak czy Nie. Jak podejmować lepsze decyzje” Spencera Johnsona. Od razu WIDAĆ co autor miał na myśli” https://rozwojowiec.pl/402/hollywoodzka-produkcja/ […]
Damian, rób więcej takich prezentacji!!! Ta mnie się bardzo podobała. Pozdrawiam 🙂
super więcej i wiecej 🙂
Bdb prezentacja i te mapy myśli przy okazji. Z powodzeniem możesz robić takie prezentacje.
Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie jeszcze lepsze. Good Job Damian!
Owszem czasem wdzierał się chaos, ale czym byłby świat bez chaosu.
Odnośnie podejmowania decyzji to często bardzo ważnymi dla nas decyzjami są decyzji finansowe (czy też zakupowe 🙂 ).
Obojętnie czy jesteś tego świadom, czy nie – robisz zakupy pod wpływem emocji.
Ile razy kupiłeś jakąś rzecz, którą użyłeś zaledwie kilka razy, a potem tylko zajmowała miejsce i kurzyła się gdzieś w czeluściach mieszkania?
Jednak od teraz Twoje zakupy mogą być przemyślanie, a logina wreszcie weźmie górę!
Zanim kupisz dany produkt dokładnie pomyśl i zadaj sobie pytania:
a) Kiedy go użyjesz?
b) Jak go użyjesz?
c) Jak długo byś go używasz?
d) Czy jest Ci on niezbędny?
e) Co się stanie jeżeli go nie będziesz miał?
f) Czy istnieją inne, tańsze rozwiązania?
Odpowiadając na pytania polecam stwarzać swoisty film w swojej głowie.
Jeżeli sumiennie odpowiesz sobie na wyżej wymienione pytania, to na pewno Twoje zakupy będą udane
Pozdrawiam,
Kacper Bisanz
Dajesz więcej bo to ciekawe było 🙂
Świetny pomysł na prezentacje, ciekawa książka – mogę już tak powiedzieć, jakbym ją przeczytała:) i… naprawdę fajny sposób podejmowania decyzji. Szczególnie spodobało mi się wmieszanie w to SERCA… i zmieszanie go z kodem binarnym. Naprawdę super pomysł miał autor. Jak do tej pory miałam problemy z podejmowaniem decyzji, bo wszystko starałam się wziąć na logikę, a to z kolei nie było zgodne ze mną. Dzięki Tobie:) mam gotowy przepis na lepsze, zdrowsze życie i za to dziękuję:)) Małgorzata Sarzyńska
Ogromnie się cieszę, że tyle dobra mogła sprawić ta jedna prezentacja 😀
Cześć,
Ciekawa prezentacja. Właśnie szukałem podobnej książki. Po głowie mi chodzi przeczytać Myślenie pytaniami (co zresztą dodałem do ankiety :)).
Z małych uwag technicznych to część główną prezentacji dałbym po prawej stronie tematu głównego (nad cytatami). Łatwiej jest czytać od lewej do prawej i w prawo zgłębiać szczegóły mapy myśli niż w lewą stronę.
Ciekawy pomysł z tymi streszczeniami.
Pozdrawiam Paweł
Jestem pod wrażeniem. Obserwuję jak pięknie się rozwijasz.
Masz przed sobą dobre dni… lata ….
Wiem, że wiesz o tym, ale fajnie jest, jak ktoś to potwierdzi.
Pozdrawiam
Haha… dziękuję za miłe słowa. Tak, jest bardzo fajnie jak ktoś to potwierdzi 😀
Pozdrawiam również
Fantastyczna prezentacja!
Czytałam kiedyś tę książkę, ale nie wyniosłam z niej tyle, ile z Twojej prezentacji. Wydrukowałam mapę myśli, powiesiłam nad biurkiem i utrwalam sobie tę wiedzę! R-E-W-E-L-A-C-J-A 🙂 Dzięki!
Ogromnie się cieszę, że tak Ci się spodobała 🙂
Tak, Damian to było niesamowite, chcę więcej!
1. Jestem zachwycona tym, ze moglam przekonac syna do podjecia decyzji o podpisaniu petycji o uwolnienie Asii Bibi. Ta metoda funktionuje!!!
Wczesniej uwazal, ze to nie jest jego sprawa, ale po pytaniu „potrzeba czy zachcianka” spojrzal na sprawe inaczej. To jest autentyczna potrzeba, bo inaczej zginie kolejny niewinny czlowiek.
Mam nadzieje, ze inne decyzje rowniez bedzie podejmowal w oparciu o te metode.
2. Mam uwage dot. obrazka przy pytaniu: „Czy zasługuję na lepsze zycie?”
Twoja sugestia, ze lepsze zycie to wylegiwanie się na plazy(samemu) z coctajlem w ręce jest hhhm…dobre, dopoki nie przekresla innych marzen i dazen. Inaczej moze niejednego sprowadzic na manowce, a po latach w dobrobycie do poczucia zyciowej klęski, w skrajnych przypadkach do samobojstwa (przypadek znany mi z autopsji).
3. Brak mi kilku dodatkowych pytan – moje propozycje:
– jak Twoja decyzja wplynie na zycie innych i czy oni bede z tym szczesliwi
– czy jest w Twoim zyciu ktos, kogo kochasz i ktorego szczescie jest dla Ciebie wazniejsze od chwilowej poprawy warunkow Twojego zycia?
Czekam na Twoje uzupelnienie – z niecierpliwoscia :))
Super, że mogłaś tym przekonać syna. Gratuluję! Dobry uczynek więcej na tym świecie 🙂
Co do obrazka – cóż… nie się chyba zobrazować lepszego życia, bo te każdy rozumie inaczej. Grafika w moich mapach jest czysto subiektywna i jedynym jej zadaniem jest tak naprawdę ułatwianie zapamiętywania i przypominania sobie treści.
Fajne te dodatkowe pytania. Zdecydowanie warte odpowiedzi. Dzięki za nie 🙂
Pozdrawiam!
nurtuje mnie pytanie „co później parząć wstecz..” kompletnie nie potrafię tego zrozumieć…
ani : Ja to pytanie rozumiem tak, że po prostu przenosisz się do przyszłości, nawet niedalekiej (ja przenoszę się dzień albo 2 w przód) bez świadomości tego jaką decyzję podjęłaś i patrzysz na tą sytuację właśnie z tego punktu w przyszłości. Zupełnie tak jak teraz możesz spojrzeć na część swoich decyzji z minionego dnia. Pewnie jesteś w stanie czasami stwierdzić coś w stylu „O jaa… po co to zrobiłam!…
czy mógłbyś to powiedzieć prościej …
Jak o bez świadomości jaką decyzję się podjeło?? to czy przenoszę się o kilka dni przed wyborem czy po wyborze?? ciężkie pytanie..
Ja rozumiem to tak, że praktycznie bez znaczenia czy patrząc na siebie samego z przyszłości masz świadomość jaką decyzję podjąłeś czy nie. Chodzi o uzyskanie perspektywy z dłuższego odcinka czasu, bo to co teraz wydaje nam się np. strasznie ważne i istotne, za rok może nie mieć żadnego znaczenia.
Dziękuję , to wyjaśnienie pomogło mi zrozumieć
Masz świetny głos umiesz przemawiac naprawdę ukłon .
Wszystkie prezentacje świetne naprawdę z przyjemnością je ogladam
Pozdrawiam Michał
Ogromnie się cieszę, że Ci się podobają 😀
Damian! Jesteś cudowny!
Nie wiem jak Ty to robisz, ale jak Ciebie słucham, to uśmiech sam pojawia mi się na twarzy. 😉
Gdybyś nie uprzedził, że prezentacja jest improwizowana, nie wiem czy w ogóle bym się zorientowała. Nie żebym sugerowała Ci permanentne roztrzepanie, ale jak dla mnie, treści tutaj przedstawione są na naprawdę wysokim poziomie.
Dziękuję Ci za materiały, które tu zamieszczasz, Gratuluję energii i życzę mnóstwa sukcesów!
Dziękuję i ogromnie się cieszę, że materiały tak Ci się podobają 😀
To dla mnie bardzo dużo znaczy.
To genialny pomysł, a ty Damian, masz ogromny talent do opowiadania, więc na pewno wypali taki projekt.
Twoje rady są profesjonalne i dobrze pokazane, a takie streszczenie zaoszczędzi dużo czasu ludziom, np widzę po sobie, lubię czytać, ale często mam ochotę przeczytać 10 książek na raz, czas i życie na to nie pozwala. Dlatego takie filmiki, to świetna sprawa.
Co do tego filmiku, zgadzam się w połowie, stosuje podobne zasady, ale jednak trochę inne.
Czekam na kolejne twoje dzieła. Pozdrawiam.
Damianie jesteś super pozytywny. To co przedstawiasz jest bardzo inspirujące. Masz świetny sposób na pogłębienie zrozumienia poznawanych przez Ciebie treści. Dzieląc się z innymi sam na tym zyskujesz. Dzięki za przypomnienie tej metody. To tyle ogólnie na pierwszym komentarzu twoich prezentacji. Mam nadzieję, że skorzystałeś z rad Marcina N. przy tworzeniu następnych materiałów.
Na pytanie testowe odpowiadam: Dziel się nadal wszystkim co poznajesz a intuicja podpowie Ci w jakiej formie:)
Wow widzę, że ten wpis nie należy do nowości a wdepnąłem na niego dopiero teraz na YouTube:)
Nie do końca zgadzam się, aby tak wielką uwagę zwracać na uczucia towarzyszące nam w momencie podejmowania decyzji. Nie jestem również zdania, że to właśnie uczucia są naszym głównym przewodnikiem w procesie podejmowania decyzji. W moim mniemaniu często zwodzą nas one z drogi ku prawdzie. Pragnienie czegoś, co może przynieść nam podjęta decyzja, zasłania nam często niekorzystne konsekwencje takiego podsunięcia. Z kolei Osoby nieśmiałe, nie pewne siebie, w momencie podejmowania ważnych decyzji, najczęściej czują strach i pragnienie wycofania – nie ryzykowania podjęcia jakiejkolwiek decyzji. Czyli tłumaczenie, że uczucia są naszym przewodniem i winniśmy ich słuchać, stanowią dla nich tylko wytłumaczenie dla ich ciągłej ucieczki.
Mam kolejną wątpliwość – jeśli boję się konsekwencji jakiejś decyzji np. poszłabym na staż do salonu fryzjerskiego ale boję się, że za mało umiem i szefowa nie będzie zadowolona, to samo podjęcie tej decyzji nie sprawi, że ten strach nagle zniknie. OK podejmę decyzję mimo strachu – pójdę na staż, ale podczas jego trwania będę umierać z powodu tego lęku, bo moja praca może się mojej przełożonej nie podobać i co wtedy?
Niesamowita jest twoja pasja i serce które wkładasz w to co robisz. To się czuje oglądając twoje filmiki i śledząc twój blog. Dobra robota i czekam na więcej. Dzięki!
Dobra robota! Dzięki ! (Książka w trakcie czytania)
pozdrawiam
X
Bardzo podobała mi się prezentacja. Będę bardzo wdzięczna za więcej takich 🙂
Nie zauważyłam chaosu, tylko drobne przejęzyczenia, ale to przecież zdarza się każdemu 🙂
Pozdrawiam 🙂
Mam nadzieję podnieść statystyki popierające tę metodę streszczania książek. Tak, czytaj skoro tak szybko Ci idzie i streszczaj, streszczaj, streszczaj 🙂
Co prawda teraz muszę podejmować decyzje czy oglądać dalej, czy wrócić do pracy.. Ale zastosuję technikę uwalniania się od niechcianych emocji i przyznam, że moje wątpliwości są nieuzasadnione bo przecież niczego tak się nie boję jak nieefektywnej pracy i czasu zmarnowanego z powodu braku relaksu i wypoczynku. Super jesteś ☺
Poza tym widzę że chcesz doskonalić tą metodę. A nic tak nie doskonali jak trening 😉
pomyślności!
Tak, streszczaj! Tyle lat minęło od prezentacji, a ja nie natrafiłem na inne streszczenie – może przegapiłem.
Recenzje ksiazek (ta jak rowniez pozniejsze) jak najbardziej na plus. Czekam na wiecej.