Czego może Cię nauczyć samobójca?

Dawno w prezentacji nie ukazała się recenzja jakiejś książki, więc dzisiaj chciałbym pokazać Ci i jednocześnie gorąco polecić jedną z najbardziej inspirujących książek, jakie czytałem.

Książkę autobiograficzną… niedoszłego samobójcy.

Czego można się z niej nauczyć?

Zapraszam do prezentacji:

Omawianą w prezentacji książkę możesz nabyć z tego linka.

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (12):
 1. To bardzo ciekawe. Spoko gość, mimo że w życiu nie miał łatwo to znalazł drogę, żeby pomagać innym. Mi się spodobało. Zastanowię się nad książką.

 2. Stanisław pisze:

  Dziękuję Damianie. Książkę już kupiłem. Mam nadzieję, że choć część spłynie do Jacka i pomoże mu odbudować jego serce. Serce, które dawał ludziom. Wierzę, że znów powróci do dobra, które czynił. Z tego co opisałeś, Jacka upadek był stratowaniem człowieka. Po taki czymś trudno jest się podnieść, ale trzeba. Mam nadzieje, że da radę. Może jeszcze uda mi się mu jakoś pomóc, może jeszcze znajdą się i inni, którzy podadzą mu rękę. Dobrze, że zrobiłeś taką prezentację, Dziękuję.

 3. Artur pisze:

  piękne słowa , nie zdajemy sobie sprawy z cudów , które wydarzają się nam na każdym kroku , wystarczy otworzyć oczy ; zadać pytanie dlaczego ?
  nic , co nam się wydarza nie jest dziełem przypadku , każde doświadczenie prowadzi nas w jednym kierunku , pytanie , czy odkryliśmy ,jaki to kierunek?
  Bóg nawet z przykrych,jak nam się wydaje doświadczeń, potrafi wyciągać dobro;
  nawet jeśli nie odczytujemy prawidłowo Jego planów wobec nas,a zaufamy MU, Duch Święty poprowadzi nas i pozwoli czynić wielkie dzieła – z Jego punktu widzenia wielkie

 4. Tomasz pisze:

  Witam,
  Gratuluję doskonałej prezentacji. Szczególnie jest mi bliska ta prezentacja, ponieważ mam zaszczyt znać Jacka. Jest on „Guru” dla bezdomnych i ubogich .
  Pamiętam doskonale jego występy na ulicy, dworcu PKP.
  Wielkim sukcesem Jacka jest utworzenie schroniska dla bezdomnych.
  Niestety nie opuszcza go „piekło duszy”- depresja.
  Pozdrawiam,
  lek. Tomasz Skaba

 5. Jowita pisze:

  Dość często spotyka się osoby które wszystkim pomagają a jak same potrzebują pomocy nikogo przy nich nie ma, z drugiej zaś strony są osoby które całe życie doskonale potrafią brać i korzystać z pomocy innych samemu nic nie dając. Moim zdaniem kluczowe jest tu coś co nazywa się „poczuciem winy” , często bezpodstawne i wmówione. Ludzie którzy stale coś dostają jego po prostu nie mają lub jest ono znikome a ci którzy stale dają – próbują „coś” spłacić , nawet nie wiadomo co , może to że się urodzili po prostu i ktoś im wmówił lub zasugerował że nie powinno ich tu być dlatego stale dają i dają a nie otrzymują nic w zamian.
  Dlatego można być doskonałym liderem i organizatorem jak Jacek i nic z tego nie mieć lub być zwykłym przeciętnym liderem jak prezes Orlenu i mieć dochody roczne w wysokości 3 milionów złotych z średnie wyniki.

 6. Czy ta książka jest dostępna w wersji audiobookowej?

  • Damian Redmer pisze:

   Z tego co wiem, to niestety nie jest.

 7. Hubert pisze:

  Pozycja wygląda bardzo ciekawie i z pewnością się jej przyjrzę. Lubię czytać historie innych ludzi, bo z nich można wyciągać wiele mądrości 🙂

 8. Maria pisze:

  Polecam książkę „Głód” Martina Caparrosa
  Ona dopieto daje do myślenia o tym ile tak na prawdę mamy i jak bajecznie bogaci jesteśmy. Straszna jest, ale na prawdę warta przeczytania.

 9. Regina pisze:

  Oby mu się udało.

 10. GrzesiulaW. pisze:

  Witam.
  To może być ciekawa książka a takich szukam dla biblioteki szkolnej w szkole ponadgimnazjalnej, by młodzież czytała ciekawe i inspirujące historie. Młodzi ludzie wbrew pozorom szukają inspiracji także w książkach. Lubią czytać poza lekturami inne książki. mam nadzieję że ta sprawa z Jackiem będzie miała dobre zakończenie i nie skończy się tylko na pustych słowach tak jak wielu ludzi deklaruje. Dzięki bardzo
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *