Słomiany zapał: nieznana przyczyna

Miałeś kiedyś tak, że pracowałeś nad jakąś umiejętnością, projektem… a może – po prostu nad sobą? Nad własną sylwetką, kondycją, prezencją… jednak po pewnym czasie, mimo początkowego zapału… jakoś tak po prostu tak przestało się chcieć? 

Jeśli tak, to nie jesteś sam. Problem gasnącej motywacji jest powszechny, a powody jej nagłego wygasania – niejasne.

Dlatego z dzisiejszego wideo na blogu Rozwojowiec dowiesz się, dlaczego motywacja potrafi niespodziewanie gasnąć wpół drogi do celu.

Zapraszam do obejrzenia!

Informacje o kursie SWITCH znajdziesz TUTAJ

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (2):
 1. Ppp pisze:

  Opisane problemy nie muszą wynikać z problemów z motywacją jako taką, lecz z tym, że nie była ona NASZA.
  Jeśli faktycznie mnie coś interesuje, to owo zainteresowanie może okresowo przygasnąć, ale potem samo wraca. Jeśli nie wraca samoistnie, to może nie jest to MOJE? Bo uczyłem się czegoś pod przymusem, bo zacząłem się odchudzać ze strachu (który naturalnie wygasa!).
  Motywacja drogi może być skuteczna wtedy i tylko wtedy, kiedy to jest MOJA DROGA.
  Pozdrawiam.

  • Adam M. Obara pisze:

   Niekoniecznie. Damiana do tańca zmuszała matka 😉 Nauczył się czerpać z tego radość mimo tego, że nie było to >>jego<<. Tak samo, jeśli ktoś "zmusi" Cię do jedzenia rzeczy, które - jak się okazuje - zaczynają Ci smakować bardziej niż to, co dotąd jadłeś z własnego wyboru - to czy gdy ustanie presja z jego strony - Twoja motywacja do tego też zniknie?Oczywiście autonomia jest bardzo ważna, ale to zupełnie inny czynnik, do którego w ogóle się tutaj nie odnosiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *