Jak pracują geniusze kreatywności? [Analiza]

Jak wygląda tryb pracy ludzi uznawanych przez wielu za geniuszy kreatywności? Czy zawiera w sobie coś, co pozwala częściej doświadczać natchnienia, łatwiej łączyć fakty i wpadać na większą ilość dobrych pomysłów?

Po odpowiedzi zapraszam do 3. prezentacji Maćka:

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (16):
 1. Koncentracja na pracy przynosi najlepsze efekty. Jednak dzisiaj ludzi się strasznie opierd… i to co mogą zrobić w 4 godziny robią pół dnia, albo cały dzień.
  Polecam każdemu robić najważniejsze zadania z rana. Wtedy ma się większą motywację do pracy, zapał i chęci. No i mózg lepiej działa, a po 12, po 14 już się tak nie chce pracować, myśli się o czymś innym 😉

  • Maciej Prósiński pisze:

   To prawda. Większość osób nawet nie wie jak wydajnie mogliby pracować, ponieważ pracują na czas, a nie płaci im się za efekty.
   Kiedy masz pieniądze za efekty, w ogóle masz motywację by spróbować pracować wydajniej. 2-3 podstawowe techniki zwiększania wydajności i nagle się człowiek orientuje, że przy niewielkim wysiłku może pracować 2-4x szybciej wcale nie tracąc jakości.
   Oczywiście mówię o pracy gdzie w ogóle jesteś w stanie regulwoać tempo, bo wiadomo że jak np obsługujesz klientów w sklepie to masz możliwość obsłużyć klienta dopiero jak taki się pojawi.

 2. Jerzy pisze:

  Bardzo mądre,jasne i naprawdę kreatywne.Gratuluję i ciesze się,że mogłem usłyszeć tą prezentację.
  Pozdrawiam

 3. Jerzy pisze:

  Dziękuję serdecznie, to mi pomoże 🙂

 4. Bogdan pisze:

  Bardzo ciekawy materiał:)

 5. Zuzanna pisze:

  świetna prezentacja, ciekawy temat, konkretne rady. Oby tak dalej:)

 6. Paweł pisze:

  Dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że to że czasami idę w czasie pracy na kawę do kawiarni żeby po prostu posiedzeić pomysleć, poczytać jest tak ważne! Bo czasami po tym przychodzi refleksja o zmarnowanym czasie 😉 A tak nie jest!
  pozdrowienia

 7. Agata pisze:

  Zawsze myślałam, że ludzie osiągają sukces tylko poprzez ciężką pracę, której poświęcają dużo czasu. Teraz dzięki TEJ prezentacji rozumiem, że nie to jest najważniejsze. Zauważyłam, że praca z „przymusu” nie przynosi efektów.
  Co o tym sądzicie?
  Pozdrawiam 🙂

 8. Emilia pisze:

  W sumie nie dowiedzieliśmy się nic nowego: „kreatywni” ludzie nie zajmują się tylko pracą twórczą, ale też spotykają się z rodziną, czytają, pracują zawodowo, wypoczywają, proszą kogoś o pomoc itd.

 9. ela pisze:

  ..wydaje mi się , ze wolny czas ,to znaczy czas swiadomie poswiecony na nicnierobienie jt bardzo istotny dla kreatywności, kiedy otwieramy umysl na kontakt z przestrzenia i Nieswiadomoscią; taki czas jt tez wtedy, gdy spimy, ale nasz swiadomy umysl szybko zaciera to, co nam się snilo; w naszych snach na pewno jt \zrodlo kreatywności.

 10. Andrzej pisze:

  Jak można przygotowywać tak ciekawy wykład/prezentację i nie sprawdzić pisowni imion i nazwisk bohaterów stanowiących kluczowe przykłady w tym opowiadaniu???!!
  Wystarczy wklepać w gugułę: „le corbu..” i już wiemy , że się to pisze:Le Corbusier” , a nie Le Corbuser..” .
  Taka drobna rzecz, a.. świadczy o niechlujności wykładowcy.
  Poza tym całkiem ciekawie..
  Pozdrawiam

  • Anka pisze:

   O jakiej niechlujnosci ty mowisz! Maciek spedzil pare godzin na zebraniu informacji, przygotowaniu i nagrywaniu tej 10-minutowej prezentacji po to, abys mogl to obejrzec za darmo! A ty sie czepiasz jednej litery. Co myslisz, ze ty jestes idealny? Naprawde tego nie rozumiem.

 11. Lukasz pisze:

  Ja to wgl nie mam motywacji do niczego…Kiedyś potrafiłem wiele rzeczy stworzyć i były one naprawdę dobre. Nie potrzebowałem dużo czasu…jak siadłem to to zakończyłem. A teraz nie mogę się skupić przy nauce, mam problemy z motywowaniem się…posiedze pół godziny przy jakimś zadaniu i odechciewa mi się.
  Nie wiem czym to spowodowane jest ale im starszy jestem tym bardziej nie chce mi sie uczyć a wolę ciężej pracować. dziwne

 12. W dzisiejszych czasach większość osób. nie daje sobie wytłumaczyć że pracując non stop ale przez kilka godzin zrobią więcej niż pracowaliby cały dzień. Takie mamy warunki w wielu forach, które stawiają na nieefektywną pracę przez cały dzień oraz rozliczanie pracowników z czas jaki spędzili w pracy nie zaś z samych efektów.
  Pozdrawiam

 13. Paweł pisze:

  Zajebiste, ta prezentacja mi osobiście pokazała w jaki sposób już pracowałem ale zmieniałem system pracy na inny, ponieważ ktoś mi mówił, że muszę inaczej to wykonywać. Z perspektywy czasu widzę, że liczy się umiejętność „czytania siebie”, czyli pracować jak organizm i intuicja podpowiada. Powoli wracam do swoich najefektywniejszych zachowań i widzę, że są tego dobre efekty.
  Dzięki Panowie, made my day!!!

 14. faustyna pisze:

  Lubię p Macieja bo tak jak Damian również przedstawia ciekawe informację i za to dziękuję lecz jednak Damian robi to w sposób o wiele przyjemniejszy dla słuchu. P Maciej ma jakby sztucznie wypracowany ton głosu który ma (jak się domyślam) jeszcze bardziej pozyskać uwagę i rozbudzić ciekawość słuchającego. Jednak ja stawiam na naturalność i swobodę którą ma Damian, także Damiana prezentacje zdecydowanie o wiele lepiej i przyjemniej się słucha.Czuć prawdziwość w głosie a nie sztuczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *