Najczęstszy błąd przy nauce mowy ciała i jedno pytanie, które ją odmieni

Istnieje całkiem sporo rozpoznanych gestów i pozycji ciała komunikujących np. sympatię, siłę (dominację) czy pewność siebie.

Jednak świadomie ich używając, bardzo często popełniamy błąd, przez który ostatecznie wypadamy gorzej, niż gdybyśmy ich nie znali.

Co to za błąd, z czego wynika i jakie jedno pytanie pomoże Ci mu zaradzić?

Po odpowiedź zapraszam do drugiej prezentacji Piotra Podskarbiego:

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (6):
 1. Mowa ciała to bardzo skomplikowany temat, jednak nie dla wszystkich. Wystarczy poznać kilka elementów, by wiedzieć że czasami zmieniając ton głosu, bądź miejsce usytuowania ( np siadając za stołem) dajemy sobie więcej szans na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dzięki świadomemu stosowaniu niektórych gestów w oczach rozmówcy wzrastają nasze szanse zarówno w czasie rozmowy kwalifikacyjnej jak i pozostałych, które chcielibyśmy zakończyć sukcesem.
  Pozdrawiam mega pozytywnie

 2. Stitch pisze:

  fajny temat, należy pamiętać też o zjawisku tzw. biofeedback’u, który polega na wpływaniu na nasze stany wewnętrzne poprzez korygowanie mowy ciała, np: kiedy czujemy się niepewnie, automatycznie kulimy się i chowamy głowę w barki (tak wiem, mogłem to lepiej opisać ;)), wówczas, kiedy się wyprostujemy – tak jakby ktoś nas ciągnął od czubka głowy na lince do góry oraz wypniemy klatkę piersiową do przodu, to wtedy, z automatu poczujemy się bardziej pewni siebie.
  pozdrawiam!

  • Piotr Podskarbi pisze:

   Super!
   Ciekaw byłem, czy ktoś o tym wspomni. Ja to zjawisko znam pod nazwą mimicznego sprzężenia zwrotnego.
   Z kolei Kahneman pisze, że samo uśmiechanie się, nawet sztucznie, powoduje polepszenie nastroju.
   Jeśli uczymy się mowy ciała, co tak jak wspomniałem, może mieć sens, warto zacząć właśnie od takich gestów, co do których udowodniono (i sami czujemy) owo zjawisko – wtedy dostajemy bonus w postaci lepszego samopoczucia.

 3. Malina pisze:

  Bardzo fajna prezentacja. Nareszcie jest ktoś kto umie podzielić się własnym zdaniem a nie tylko chwali się że umie czytać książki.
  Dokładnie tak. Nasza mowa ciała zależy od tego jakie mamy plany w stosunku do rozmówcy. Im bardziej są one sprzeczne z tym co mówimy, tym bardziej nasza mowa ciała to zdradza. Wystarczy tylko zmienić myślenie i nie trzeba uczyć się mowy ciała na pamięć.

  • Piotr Podskarbi pisze:

   Dzięki, dokładnie to miałem na myśli 🙂

 4. Dawid pisze:

  Bez urazy ale wolę jak Damian przedstawia prezentacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *