Jak działa Twoja intuicja i jak jej użyć w 4 krokach?

Co nauka odkryła na temat intuicji? Czym jest, jak działa?

Jak w 4 krokach ją wykorzystywać, aby podejmować nieporównywalnie lepsze decyzje w biznesie, inwestycjach, karierze, życiu prywatnym, życiu towarzyskim, sporcie?

Ciekawe odkrycie w tym temacie przyszło od pacjenta o imieniu Elliot, któremu w 1982 r. wycięto guza mózgu. Okazało się, że po tej operacji Elliot zamienił się – wg niektórych filozofii – w nadczłowieka…

Zapraszamy do prezentacji po szczegóły:

Link do wspomnianego darmowego webinaru, na którym wyeliminujesz wiele błędnych przekonań i zwiększysz celność swojej intuicji:

Darmowy webinar z Damianem

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (15):
 1. Andrzej pisze:

  Damian, czy to będzie taki sam webinar jak ostatni czy jakiś inny?

  • Damian Redmer pisze:

   Zależy, kiedy widziałeś ostatni 😉 Generalnie daję jeden webinar, ale ciągle staram się go ulepszać, więc pewne rzeczy z niego wylatują, a inne dochodzą.
   Jeśli widziałeś jak pokazywałem statystyki z CB Insights odnośnie przyczyny nr 1 upadku start-upów i jak na 2 kółkach (zielonym i pomarańczowym) omawiałem model spełnionego życia, to widziałeś jedną z najnowszych wersji tego webinaru. Jeśli nie było tych elementów, to uczestniczyłeś w starszym.

 2. Wiolka pisze:

  To tłumaczy dlaczego moja mama-pesymistka, ma „dobrą” intuicję jeśli chodzi o zagrożenia, nieszczęścia i złe rzeczy. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie ma intuicji, że wydarzy/ło się coś pięknego, miłego.
  Otóż: mama doświadczyła w życiu wiele przykrości/traum, a było to związane z emocjami i uczuciami. Tym samym umysł podsuwa jej tylko negatywne obrazy, a intuicja podpowiada to czego doświadczyła, czyli w większości negatywy.
  Szkoda tylko, że mama się temu poddaje, że nie próbuje racjonalnie pomyśleć.
  Bardzo mi się podobała ta prezentacja.

  • Michał.M pisze:

   Kurcze, jakbym czytał opis mojej mamy.

 3. Jarek pisze:

  Kto chce sprawdzić jak nasz umysł robi nas w konia, może to sprawdzić otwierając konto demo na dowolnej platformie FOREX i poinwestować tam przez kilka miesięcy na podstawie teorii inwestycyjnych.

  • Damian Redmer pisze:

   Idealnie trafiłeś Jarku! Będzie to wspominała kolejna prezentacja 🙂

  • Radek pisze:

   Po co demo? Wpłać prawdziwą stówę, lewar 1:3000 i jazda bez trzymanki. Oczywiście nie polecam jeśli potrzebujesz tej stówy 😉

 4. Ewelina pisze:

  Czy jest gdzieś na stronie spisana ta prezentacja? Niestety nie zawsze mam jak obejrzeć z dźwiękiem – za to chętnie bym przeczytała. Byłaby taka opcja?

 5. Robert pisze:

  Ewelina – sam filmik, gdy się go spauzuje, ma opcję 'napisy’ – prawdopodobnie o takie coś chodzi…?

  • Ewelina pisze:

   Dziękuję 🙂 sprawdzę

 6. Xavier pisze:

  Jeszcze nie tak dawno – w skali historii szeroko rozumianych badań naukowych – istnienie podświadomości było kwestionowane i wręcz wyśmiewane przez naukowców głównego nurtu. Podobnie było przecież z omawianą tu kiedyś historią mycia rąk przez lekarzy, które dramatycznie zredukowało liczbę zgonów poprzez ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidocznych dla oka zarazków, a których istnienie było wówczas wyszydzane przez ówczesnych naukowców głównego nurtu. Do dziś niektórzy naukowcy mają problem z akceptacją czegoś tak solidnie udokumentowanego jak efekt placebo. Ale skoro dotarliśmy do etapu, na którym nauka akceptuje istnienie podświadomości i intuicji to za jakiś czas powinniśmy być świadkami rzeczowych badań świadomości jako takiej, o której już dziś wiadomo, że wcale nie ma źródła ani siedliska w mózgu ani w żadnej innej części ludzkiego ciała. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już postawione a swój wkład w ten proces mają również polscy naukowcy, m.in. dr Danuta Adamska-Rutkowska opisująca w swoich książkach obecny stan wiedzy w tym jeszcze słabo zbadanym obszarze czy cytowani przez nią prof. dr hab. Michał Heller i prof. dr hab. inż. Wiesław Sasin.

 7. Ania pisze:

  Ja niby podzielam teorię przedstawioną przez Damiana, ale…. ale dlaczego w takim razie wiele rzeczy nietypowych czy niecodziennych dzieje się niedługo po tym, jak o nich pomyślę, a nie dzieje się wcale, jak o nich nie myślę? Być może patrzę tendencyjnie i nie zauważam całej masy innych rzeczy, które się wokół dzieją a tylko te o których pomyślę. Może. Albo po prostu myślę za dużo i stąd od czasu do czasu trafiam w sedno 😉
  Być może. Ale ciągle mam przeczucie że jednak za intuicją kryje się coś więcej. Szczególnie jak spotykam kolegę, którego nie widziałam kilka lat, chwilę po tym jak po raz pierwszy od lat o nim pomyślę. Albo w ręce wypada mi nieużywana przez nikogo pod lat rzecz i zastanawiam się czy nie położyć jej w bardziej dostępnym miejscu i choć tego nie robię i o tej rzeczy nie wspominam, to następnego dnia okazuje się być komuś potrzeba i o nią pyta.

  • Gosianica pisze:

   Fajnie masz. Też bym tak chciała

  • Radek pisze:

   Ania, te interakcje związane z ludźmi to prawdopodobnie pole morficzne.

 8. Katarzyna pisze:

  Dziękuję za tę prezentację. Wróciłam do rozwojowca, bo znowu tu jesteś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *