Ten irytujący nawyk…jest dobry dla Twojego zdrowia?

Kojarzysz tego „gościa”, który ciągle coś kompulsywnie robi, stuka, bębni palcami, bawi się długopisem albo wierci się na krześle, zamiast po prostu siedzieć spokojnie na tyłku? Specyficzny rodzaj człowieka, prawda?

Czy jedynym, po co istnieją takie nawyki, jest irytowanie ludzi wokół?
Okazuje się, że nie. Badania pokazały, że nawyki tego typu mogą mieć całkiem znaczny, pozytywny wpływ na zdrowie.

W tej prezentacji dowiesz się, jaki to wpływ, jak wpływ ten wzmocnić i jak uczynić te nawyki… troszkę bardziej znośnymi dla otoczenia 😉

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (6):
 1. Ppp pisze:

  Jestem bardzo zaskoczony ilością spalonych kalorii przy tak drobnych ruchach. Sam wykonuje bardzo dużo takich mikro-ruchów i nie zwracam uwagi na innych, jeśli też tak robią – jest to dla mnie normalne. Uważam, że to ci „czepialscy” powinni bardziej pracować nad sobą. Jeśli to, co ktoś robi nie jest obrzydliwe lub nie stanowi zagrożenia – kulturalny człowiek nie powinien robić afery z powodu takich drobiazgów.
  Pozdrawiam.

  • Maciej Prósiński pisze:

   Przypominam, że te skrajne wartości dotyczą ruchów dużych, ciężkich części ciała lub ruchów bardzo intensywnych. Np podrzucanie sobie nogą – jak u mnie, a noga ma przecież swoją masę.

 2. kasia pisze:

  Cześć
  Czy macie coś na temat wpływu faz księżyca na ludzi?
  A może nie ma wpływu? A jeśli jest to jaki?
  Pozdrawiam

  • Maciej Prósiński pisze:

   Nie mamy z tego co wiem. Chętnie jednak poznam jakiś punkt zaczepienia 🙂 Gdzie zetknęłaś się z tematem wpływu faz księżyca na ludzi Kasiu? 🙂

 3. kasia pisze:

  Na przykład tutaj:
  https://sciaga.pl/tekst/25140-26-wplyw_ksiezyca_na_organizmy
  Dziękuję, że się zainetresowałeś.

 4. I have learn several just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I surprise how a lot effort you set to make such a wonderful informative site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *