Droga na skróty do pewności siebie – nie być sobą?

Czy istnieje stosunkowo szybki sposób na długotrwałe wytrenowanie większej pewności siebie?

Przekonajmy się…

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (17):
 1. KaMilka pisze:

  Fenomenalny rozwojowiec.pl! Przepowiadam Ci Nobla!☆☆☆

 2. Gosia pisze:

  Całkiem przystojny facet z Ciebie! 🙂
  Dobra teraz pytanie takie. A co, jak się nie ma lęku przed publicznymi występami, a mimo to pewność siebie szwankuje..?
  Do tego, ostatnio spotkało mnie takie coś, że wystąpiłam publicznie, w telewizji i, cóż, było słabo. Potem poszłam do radio, i kurczę, nie było lepiej. Bać się dalej nie boję, ale towarzyszy mi nieprzyjemna świadomość, że było źle i zwyczajnie mi wstyd jak o tym pomyślę; zawiodłam się sama na sobie 🙁

  • Michał pisze:

   Cześć!
   Gosiu – no i dobrze, próbuj i korzystaj z kolejnych okazji do wystąpień 😉
   Żeby nauczyć się dobrze występować publicznie potrzeba kolejnych prób i wyciągania wniosków – i tak w kółko.
   Jest to proces i wspaniała przygoda 😉
   Pozdrawiam!

  • Maciej Prósiński pisze:

   „Całkiem przystojny facet z Ciebie! :)” Dziękuję 🙂
   Jest taka zasada, że jako ludzie jesteśmy fatalni w ocenianiu samych siebie. Tak fatalni, że w jednym z badań ludzie widzący badanych po raz pierwszy w życiu i przez kilkanaście sekund, szacowali ich IQ kilkakrotnie lepiej niż sami badani.
   Spróbuj więc zebrać opinie. Posłużyć się nagraniem by spytać bliskich i znajomych, co w danym wystąpieniu mogła byś by poprawić i co w ogóle o nim sądzą. Bardzo możliwe, że pozwoli Ci to zbudować większy dystans w ocenie własnych wystąpień medialnych.

 3. MagdaK pisze:

  Super artykuł, bardzo mi się podoba. Od ciekawej strony ugryzłeś temat.
  Niemniej tytuł mnie zastanowił- czy na pewno trzeba nie być sobą? Czy to na pewno nie ja? Może to we mnie drzemie i czeka tylko na „coming out”? 😉
  Ale idea zabawy w np. super bohatera brzmi ciekawie do wykorzystania ;p
  Pozdrawiam!

  • Maciej Prósiński pisze:

   Na tym polegał paradoks, który spostrzegłem – nie będąc sobą w ramach ćwiczeń i zabawy, łatwiej odkryć pewne części siebie, które normalnie nie są tak łatwe do zobaczenia czy wydobycia na wierzch 🙂

 4. Marek pisze:

  Super wykład , dziękuje, zdobyłem pewność siebie.
  Marek Sokolowski.
  Poznań

 5. Cezary pisze:

  Potwierdzone. Również nieśmiały i introwertyk. Teraz mogę rozmawiać z każdym 🙂

 6. Ania pisze:

  Mnie bardzo pomogła praca z ludźmi jako instruktor fitness i świadomość że nie muszę obawiać się czyjejś oceny bo to co o sobie myślę jest najważniejsze, a wszystkim i tak nie dogodzę. Zainspirowałeś mnie jednak do dalszej pracy nad podejmowaniem głosu, bo wciąż tego się uczę;) dzięki

 7. Dawid pisze:

  Dla mnie jest to jedna z najważniejszych jeśli nawet nie najważniejsza prezentacja na całym Rozwojowcu!!!
  Jestem introwertykiem i do tego trochę nieśmiałym a bardzo chciałbym umieć mówić przed ludźmi i nie bać się tego 😀 Mam nadzieję że wiedza z tej prezentacji bardzo mi w tym pomoże.
  Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję panie Maćku za tę prezentację 🙂

  • Maciej Prósiński pisze:

   Cieszę się, że ta prezentacja wniosła w Twoje życie aż taką wartość 🙂
   Jak zwykle zachęcam do udostępniania w różnych mediach, bo w sumie nigdy nie wiadomo kiedy materiał trafi właśnie do osoby, której będzie najbardziej potrzebny 🙂

 8. Piotrek pisze:

  Bardzo dobra prezentacja. Jestem ciekaw co to za utwór leci na sam koniec, bardzo mi się podoba.

 9. Sebastian pisze:

  Hej,
  jestem z rozwojowcem już od lat, ale chyba pierwszy raz komentuję. Muszę wspomnieć o ścieżce dźwiękowej w tym odcinku. Pojawia się ona kilkukrotnie np. w 1:45.
  Bardzo dobrze współgra z filmem. Właśnie cała ścieżka odcinka jest taka delikatna i subtelna, dobrze wpływa na odbiór treści. Wiem, że temat był poruszany już w przeszłości i słyszę różnicę.
  Background tego odcinka skłonił mnie do napisania komentarza i docenienia 🙂 Tak trzymać, warto było poeksperymentować. Niby szczegół, a robi różnicę. Prezentacja też bardzo ciekawa. Maciek widzę szlifujesz swój warsztat. W internecie można znaleźć wiele kiczu dlatego starannie przygotowane filmy wyróżniają się. Dobrze po prostu widzieć porządnie przygotowany materiał.
  Dziękuję i pozdrawiam całą drużynę rozwojowca 🙂

 10. Jolanta pisze:

  Świetny sposób zacznę trenować wg.tych wskazówek

 11. Tomek pisze:

  Maćku, dobra prezentacja. Zwróć proszę uwagę na „przełączać”, raz wymawiasz dobrze, raz z błędem 😉

 12. Anna M pisze:

  Ciekawe zagadnienie. W pracy mam pewne spotkania, których bardzo nie lubię właśnie przez to, że wymagają ode mnie przemówień. Przy przygotowaniach do najbliższego wypróbuję poznaną opowiedzianą metodę:)
  A druga sprawa już wiem dlaczego zawsze na szkoleniach w których jestem uczestnikiem czuję taką radość gdy odważę się zadać pytanie. Choć wtedy wszyscy na mnie patrzą, a ja jestem w stanie coś powiedzieć tylko dlatego, że wcześniej je zapisałam. Myślę sobie, że może się wygłupię zadając takie pytanie albo że już było powiedziane coś na ten temat, a tylko ja nie zrozumiałam. Trochę mnie dziwiło dlaczego tak jest, że było mi jakby lepiej dla siebie, pa licho z odpowiedzią merytoryczną;) a teraz wiem o co w tym chodziło! I teraz mam jeszcze dodatkową motywację by zawsze pytać bo nawet jeśli one okażą się głupie będę wiedziała, że to nie tylko kwestia odpowiedzi, ale jeszcze a może i przede wszystkim pewności siebie:)
  Dziękuję 🙂

 13. Violka pisze:

  Przekażę córce, która niedługo zacznie cykl wystąpień. Jest niepewna siebie i dość mocno się niepokoi. Niby lubi wystąpienia i cieszy się, ale ta niepewność ją blokuje.
  Mam nadzieję, że ta metoda da oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *