Droga na skróty do pewności siebie – nie być sobą?

Czy istnieje stosunkowo szybki sposób na długotrwałe wytrenowanie większej pewności siebie?

Przekonajmy się…

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (17):
 1. KaMilka pisze:

  Fenomenalny rozwojowiec.pl! Przepowiadam Ci Nobla!☆☆☆

 2. Gosia pisze:

  Całkiem przystojny facet z Ciebie! 🙂
  Dobra teraz pytanie takie. A co, jak się nie ma lęku przed publicznymi występami, a mimo to pewność siebie szwankuje..?
  Do tego, ostatnio spotkało mnie takie coś, że wystąpiłam publicznie, w telewizji i, cóż, było słabo. Potem poszłam do radio, i kurczę, nie było lepiej. Bać się dalej nie boję, ale towarzyszy mi nieprzyjemna świadomość, że było źle i zwyczajnie mi wstyd jak o tym pomyślę; zawiodłam się sama na sobie 🙁

  • Michał pisze:

   Cześć!
   Gosiu – no i dobrze, próbuj i korzystaj z kolejnych okazji do wystąpień 😉
   Żeby nauczyć się dobrze występować publicznie potrzeba kolejnych prób i wyciągania wniosków – i tak w kółko.
   Jest to proces i wspaniała przygoda 😉
   Pozdrawiam!

  • Maciej Prósiński pisze:

   „Całkiem przystojny facet z Ciebie! :)” Dziękuję 🙂
   Jest taka zasada, że jako ludzie jesteśmy fatalni w ocenianiu samych siebie. Tak fatalni, że w jednym z badań ludzie widzący badanych po raz pierwszy w życiu i przez kilkanaście sekund, szacowali ich IQ kilkakrotnie lepiej niż sami badani.
   Spróbuj więc zebrać opinie. Posłużyć się nagraniem by spytać bliskich i znajomych, co w danym wystąpieniu mogła byś by poprawić i co w ogóle o nim sądzą. Bardzo możliwe, że pozwoli Ci to zbudować większy dystans w ocenie własnych wystąpień medialnych.

 3. MagdaK pisze:

  Super artykuł, bardzo mi się podoba. Od ciekawej strony ugryzłeś temat.
  Niemniej tytuł mnie zastanowił- czy na pewno trzeba nie być sobą? Czy to na pewno nie ja? Może to we mnie drzemie i czeka tylko na „coming out”? 😉
  Ale idea zabawy w np. super bohatera brzmi ciekawie do wykorzystania ;p
  Pozdrawiam!

  • Maciej Prósiński pisze:

   Na tym polegał paradoks, który spostrzegłem – nie będąc sobą w ramach ćwiczeń i zabawy, łatwiej odkryć pewne części siebie, które normalnie nie są tak łatwe do zobaczenia czy wydobycia na wierzch 🙂

 4. Marek pisze:

  Super wykład , dziękuje, zdobyłem pewność siebie.
  Marek Sokolowski.
  Poznań

 5. Cezary pisze:

  Potwierdzone. Również nieśmiały i introwertyk. Teraz mogę rozmawiać z każdym 🙂

 6. Ania pisze:

  Mnie bardzo pomogła praca z ludźmi jako instruktor fitness i świadomość że nie muszę obawiać się czyjejś oceny bo to co o sobie myślę jest najważniejsze, a wszystkim i tak nie dogodzę. Zainspirowałeś mnie jednak do dalszej pracy nad podejmowaniem głosu, bo wciąż tego się uczę;) dzięki

 7. Dawid pisze:

  Dla mnie jest to jedna z najważniejszych jeśli nawet nie najważniejsza prezentacja na całym Rozwojowcu!!!
  Jestem introwertykiem i do tego trochę nieśmiałym a bardzo chciałbym umieć mówić przed ludźmi i nie bać się tego 😀 Mam nadzieję że wiedza z tej prezentacji bardzo mi w tym pomoże.
  Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję panie Maćku za tę prezentację 🙂

  • Maciej Prósiński pisze:

   Cieszę się, że ta prezentacja wniosła w Twoje życie aż taką wartość 🙂
   Jak zwykle zachęcam do udostępniania w różnych mediach, bo w sumie nigdy nie wiadomo kiedy materiał trafi właśnie do osoby, której będzie najbardziej potrzebny 🙂

 8. Piotrek pisze:

  Bardzo dobra prezentacja. Jestem ciekaw co to za utwór leci na sam koniec, bardzo mi się podoba.

 9. Sebastian pisze:

  Hej,
  jestem z rozwojowcem już od lat, ale chyba pierwszy raz komentuję. Muszę wspomnieć o ścieżce dźwiękowej w tym odcinku. Pojawia się ona kilkukrotnie np. w 1:45.
  Bardzo dobrze współgra z filmem. Właśnie cała ścieżka odcinka jest taka delikatna i subtelna, dobrze wpływa na odbiór treści. Wiem, że temat był poruszany już w przeszłości i słyszę różnicę.
  Background tego odcinka skłonił mnie do napisania komentarza i docenienia 🙂 Tak trzymać, warto było poeksperymentować. Niby szczegół, a robi różnicę. Prezentacja też bardzo ciekawa. Maciek widzę szlifujesz swój warsztat. W internecie można znaleźć wiele kiczu dlatego starannie przygotowane filmy wyróżniają się. Dobrze po prostu widzieć porządnie przygotowany materiał.
  Dziękuję i pozdrawiam całą drużynę rozwojowca 🙂

 10. Jolanta pisze:

  Świetny sposób zacznę trenować wg.tych wskazówek

 11. Tomek pisze:

  Maćku, dobra prezentacja. Zwróć proszę uwagę na „przełączać”, raz wymawiasz dobrze, raz z błędem 😉

 12. Anna M pisze:

  Ciekawe zagadnienie. W pracy mam pewne spotkania, których bardzo nie lubię właśnie przez to, że wymagają ode mnie przemówień. Przy przygotowaniach do najbliższego wypróbuję poznaną opowiedzianą metodę:)
  A druga sprawa już wiem dlaczego zawsze na szkoleniach w których jestem uczestnikiem czuję taką radość gdy odważę się zadać pytanie. Choć wtedy wszyscy na mnie patrzą, a ja jestem w stanie coś powiedzieć tylko dlatego, że wcześniej je zapisałam. Myślę sobie, że może się wygłupię zadając takie pytanie albo że już było powiedziane coś na ten temat, a tylko ja nie zrozumiałam. Trochę mnie dziwiło dlaczego tak jest, że było mi jakby lepiej dla siebie, pa licho z odpowiedzią merytoryczną;) a teraz wiem o co w tym chodziło! I teraz mam jeszcze dodatkową motywację by zawsze pytać bo nawet jeśli one okażą się głupie będę wiedziała, że to nie tylko kwestia odpowiedzi, ale jeszcze a może i przede wszystkim pewności siebie:)
  Dziękuję 🙂

 13. Violka pisze:

  Przekażę córce, która niedługo zacznie cykl wystąpień. Jest niepewna siebie i dość mocno się niepokoi. Niby lubi wystąpienia i cieszy się, ale ta niepewność ją blokuje.
  Mam nadzieję, że ta metoda da oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *