4 aromaty, które zmniejszą Twój poziom stresu
Jest wiele aromatów, co do których uważa się, że pomagają się zrelaksować.
Jednak, które z nich naprawdę działają? A spośród tych, które działają, które mają największą skuteczność?
Po odpowiedź zapraszam do prezentacji.
Zobacz również:
- Powiązane
- Najnowsze
- Popularne
Ciekawe !, dzięki
Wtrącę swoje trzy grosze.
Warto powiązać zapach ze skuteczną nauką lub skutecznymi działaniami. Niekoniecznie z aromatami, jako takimi. Sposób jest prosty – przed intensywną nauką własną „skrapiamy” się jakimś miłym dla naszego nosa zapachem – wodą zapachową, aromatem jak z prezentacji, perfumami. Zapach powinien być miły i stale ten sam. Powodujemy tym samym powstanie skojarzenia: zapach – wysokie obroty umysłowe w spokojnej atmosferze. Gdy po jakimś czasie powstanie potrzeba wprowadzenia się w identyczny nastrój, np. w czasie egzaminów, sprawdzianów albo pracy twórczej czy na zlecenie, to zastosowanie tego zapachu wydatnie pomoże w pracy umysłowej. Zależność jest silna, zważywszy na fakt, jakie stare wspomnienia (np. z dzieciństwa) potrafi przypomnieć przypadkowy zapach.
Jakie zapachy będą najskuteczniejsze? Niekoniecznie ulubione, bo mogą zadziałać odwrotnie z racji swoistego działania na organizm. Osobiście skłaniałbym się do zapachów pobudzających, jak pomarańcza czy cytryna, ale są ludzie potrzebujący wyciszenia dla dobrej pracy umysłowej. Wówczas trzeba stosować zapach tonujący. Najlepiej, jak ze wszystkim, poeksperymentować na sobie i dobrać zapach do siebie.
Pozdrawiam
Jak zdobyć te armaty?
Co sądzisz o tabletkach olimpu na stress
?
W Internecie znajdziesz tonę sklepów sprzedających olejki eteryczne. Ja ostatnio zamawiałem z tego: http://www.drbeta.pl/category/olejki-eteryczne. Tabletek nie próbowałem, więc nie mogę się wypowiedzieć.
Zapach pomarańczy i cytryny to mię pobudza do działania ,zapach zielony powoduje że ogarnia mię błogie lenistwo nawet mózg leży bezużyteczny a odstresuje tylko zapach róży ,kiedy do niego dołączę kilka kropel pomarańczy lub cytryny coś takiego jak problem ,który wywołał stres jest w trymiga rozwiązany.Jednak każdy człowiek inaczej reaguje na zapachy.Słuchaj czy zajmowałeś się energią ,która jest inteligentniejsza od człowieka .
Energia inteligentniejsza od człowieka… nie wiem o czym mówisz. Spotkałem się oczywiście z tym sformułowaniem, ale nigdy go nie rozumiałem (nie wiem jak energia może się odznaczać inteligencją).
Damian zwróciłam się do Ciebie z tym pytaniem bo widzę że jesteś bardzo dociekliwy i potrafisz to co ustalisz w prosty sposób wyjaśnić .Przekopujesz olbrzymie ilości informacji ,liczyłam że może gdzieś na ten temat coś przeczytałeś .Damian kiedy natrafisz na taki artykuł daj cynk .
Dobrze. To wprawdzie nie mój obszar dociekań, ale jeśli trafię na coś czym będzie warto się podzielić, to tak zrobię.
Z chwilą gdy coś na ten temat się dowiesz i stwierdzisz że warto tym się głębiej zainteresować znasz mój email .
Podaj proszę mi swojego maila – podam artykuł odpowiadający na Twoje pytanie.
Emanuela, tu znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu,
http://energia.sl.pl/1_5_pdf/15p_05.pdf
Świetna informacja Damian. O tym, że lawenda ma takie działanie, już gdzieś czytałem ale Twoje sugestie co do kolejności stosowania tych zapachów sprawiają, że można te informacje wykorzystać po prostu lepiej.
Dzięki 🙂
Krótko, zwięźle i na temat! Tak trzymaj. Dziękuję za cenne rady 🙂 pozdrawiam
Ja chcę polecić książkę „Kod uzdrawiania” i z niej dwa ćwiczenia doskonale eliminujące stres:
1. ćwiczenie, które w 10 sekund eliminuje dowolny stres,
2. ćwiczenie, które wykonuje się 3 razy dziennie po 6 minut i eliminuje ono stres fizjologiczny- zostało to udowodnione poprzez pomiar zmienności rytmu zatokowego. Ten stres fizjologiczny jest podobno przyczyną 90% chorób, zatem eliminując ten stres, jako skutek uboczny mogą nam się wyleczyć różne choroby i tak te się dzieje u ludzi, którzy te ćwiczenia stosują..
Sam stosuję te ćwiczenia od 3 tygodni i porzuciłem wszystkie inne, bo po prostu te, a szczególnie to drugie, działa u mnie najlepiej. Jestem dużo spokojniejszy w sytuacjach, w których wcześniej miałem duże trudności z opanowaniem stresu..
Polecam Ci Damianie rzucić na to okiem i może jakąś prezentację w przyszłości stworzyć.
Pozdrawiam i dzięki za kawał wiedzy w każdej prezentacji- tym razem może mi się uda w kawałku chociaż zrewanżować 🙂
A mój kominek stoi i tylko „łapie” kurz..
Dziękuję Damian za kolejną dawkę motywacji.. 😉
Fajne te twoje prezentacje. konkretnie krótko i mądrze. Nie jakieś tam pierdoly typu baju baju będziesz w raju tylko fakty. Pozdrawiam
🙂
Bardzo przydatna. Mam nadzieję że będą jeszcze inne.
Cudownie! Do dzisiaj „kochałam” te wszystkie 4 zapachy, a od dzisiaj będę je wdychać nie tylko z przyjemnością, ale także ze zrozumieniem 🙂
Kocham, Cię Damianie- za Twoje rady i za Twoje podejście do wielu spraw. Pozdrawiam.
😀
A jakie pobudzają do działania?
Super prezentacja, naprawdę świetnie przygotowana. Osobiście wierzę w działanie zapachów na samopoczucie, zatem także na przeciwdziałanie stresowi.
Cześć Damian fajna sprawa z tymi zapachami ale jedno pytanie. Ile potrzeba czasu na wdychanie np aromatu pomaranczy aby zadzialaly te mechanizmy 😀 takie orientacyjne minimum 😀 ?
Oj nie wiem… albo gdzieś mi umknęła ta informacja. Ale jak rozpylisz aromat w pokoju, to ten problem masz z głowy, bo on się utrzymuje na tyle długo, że przestaniesz go sam wyczuwać.
Fajna prezentacja i od razu sorry, że zadam takie lamerskie pytanie, ale gdzie można kupić „Zielony zapach”, bądź jak kto woli „Green odour”?
Nie ma lamerskich pytań. Mówiąc szczerze nie wiem gdzie to kupić (i czy nawet się to sprzedaje), ale nie szukałem, więc możliwe, że gdzieś da się to dostać.
Po tym teście straciłem wiarę w siebie..
http://oi58.tinypic.com/oidfsh.jpg
Pozwól, że wytknę kilka błędów 😉 Z tego co widzę, to już w okresie testowym (pierwsze 10 dni) miałeś mniej sukcesów niż porażek – to znak, że trzeba zmienić cel, lub inaczej się do niego przygotować. Właśnie po to jest okres testowy. Jeśli w nim Ci nie wyjdzie, to musisz wprowadzić jakąś zmianę, a nie iść w zaparte. Druga sprawa – dałeś sobie ZA DUŻY cel. 2 godziny, to ZDECYDOWANIE za dużo. Moja sugestia: 20 minut. 20 minut dzień w dzień to naprawdę dużo. Jeśli będziesz w stanie przeznaczać na jedną rzecz 20 minut każdego dnia, to z tego jesteś w stanie wyrobić prawie każdy nawyk i równie dobrze trochę to rozciągnąć i zacząć biegać, uczyć się szybkiego czytania, drugiego obcego języka… cokolwiek. Plus po drodze zbudujesz większą pewność siebie. Pamiętaj, że Twoje cele także są drogą, czyli po drodze mają budować Twoją pewność siebie i wiarę we własne siły, żebyś mógł podchodzić do trudniejszych.
Taki test pochodzi z BMU, czy zapomniałem o jakiejś Twojej prezentacji?
Pozdrawiam
Nie – z tego co się domyślam, to ten zrzut ekranu przedstawiał tylko szablon do śledzenia celów stąd jaki zamieściłem pod jedną z prezentacji (https://rozwojowiec.pl/2299/szablon-do-postanowien/). Nie pochodzi z BMU. W BMU oczywiście też był, ale do niego mieliśmy jeszcze wiele innych kart plus tonę dodatkowej wiedzy.
Nazwę tego związku przeczytałeś błędnie – prawidłowo czyta się ją tak, jak się pisze, czyli po prostu „cis”, a nie jak nazwę drzewa cisu (tak jak Ty to zrobiłeś). Jako, ze jesteś rozwojowcem to zagadnienie to szybko Ci przybliżę: cis oznacza, ze podstawniki w tym związku sa umieszczone po tej samej stronie płaszczyzny. Przeciwieństwem izomerii cis jest izomerii trans, gdzie podstawniki ułożone są tak jakby po przekątnej. Mam nadzieje, ze pomogłem Ci sie rozwinąć w dziedzinie chemii, tegoroczny maturzysta pozdrawia! 😉
Yeah! Wzrastam w wiedzę 😀 Dzięki 🙂
Przypomniała mi się moja nauczycielka chemii z liceum, która wymawiała cis błędnie (chemiczka… serio?). Gdy mówiła „cis-trans” razem z kolegą z ławki udawaliśmy drzewa wykonujące taniec, jak w transie. Biedna kobitka przez dwa lata nie domyśliła się, co powoduje nasze dziwne zachowania.
😀
Damianie, a co z zapachem mięty?
Ma wiele fajnych właściwości, ale akurat nie widziałem badań, które mówiłyby o jego antystresowych właściwościach. Co oczywiście nie znaczy, że takich nie ma, bo nie nikt nie jest w stanie przejrzeć każdego badania jakie jest, ale mówię tylko, że nie widziałem.
We have done lots of research regarding the effects of scents on the mind and body. We have found that those from essential oils have the greatest effect, and can really help to reduce stress, improve your concentration, even turbocharge your libido! Check out our findings here: https://biodyfuzor.pl/blogs/news/13-niesamowite-zalety-olejkowego-dyfuzora
Przeprowadziliśmy wiele badań nad ciałem i umysłem. Znaleźliśmy najlepszy efekt i naprawdę możemy pomóc Ci zmniejszyć koncentrację, a nawet zwiększyć Twoje libido! Sprawdź nasze ustalenia tutaj:
https://biodyfuzor.pl/blogs/news/13-niesamowite-zalety-olejkowego-dyfuzora