Propozycja współpracy i wybór tematów przyszłych prezentacji

Jak w temacie: mam dla Ciebie krótką propozycję współpracy (lub może dla kogoś kogo znasz jeśli uznasz, że byłby zainteresowany) i propozycję wpłynięcia na tematy przyszłych prezentacji.

Zresztą sam zobacz dokładnie o co mi chodzi:

Ponieważ jutro (12 grudnia) już koniec promocji, to poniżej załączam jeszcze raz linki do wszystkich kursów w obniżonych cenach.
Moje produkty za 50% ceny:

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (41):
 1. Damian pisze:

  Hej Damian przepraszam że tak spamuje w komentarzu ale napisałem parę godzin temu na kontakt@rozwojowiec.pl i nie dostałem odpowiedzi. Chodzi o to że zakupiłem kurs „kreator nawyków” dostałem maila od transferuj.pl z potwierdzeniem płatność ale nie dostałem maila z potwierdzeniem zamówienia ani kursu. Kupowałem już od Ciebie kursy i w innych przypadkach wszystko działało bardzo szybko więc się trochę niepokoje, szczególnie że nie dostałem nawet maila z potwierdzeniem zamówienia.

  • Damian Redmer pisze:

   Sprawdziłem Twoje zamówienie i rzeczywiście coś tam nie grało, ale już poprawiłem i lada moment powinieneś otrzymać link z danymi dostępu do Kreatora Nawyków. Dzięki, że napisałeś.
   PS Gdyby z jakiegoś powodu email nie przyszedł w ciągu 30 min (powinien przyjść już, ale mamy powódź zamówień, więc wszystko działa z opóźnieniem), to śmiało napisz do mnie maila jeszcze raz.

   • Damian pisze:

    Dzięki już mam kurs 🙂

 2. Jurek pisze:

  Witaj Damianie. Już jakiś czas temu mówiłeś, że zrobisz prezentację na temat używania słowa 'nie’, że to co powszechnie jest przekazywane na ten temat, czyli mamy to czego nie chcemy np. 'nie wyobrażaj sobie’ (wyobrażamy sobie) 'nie zapomnij’ (zapominamy) itd, jest nieprawdą, a te przykłady, które nam mówią to tylko wyjątki, które… się sprawdzają. Czy w 2015r. znajdziesz czas na taką prezentację, by powiedzieć jak to jest z 'nie’? Pozdrawiam

  • Damian Redmer pisze:

   Tak, racja – ciągle mam do niej materiały na dysku. Ale zawsze wpada mi na tablicę jakiś inny temat. Postaram się zrobić o niej w pierwszym kwartale. Gdybym z jakiegoś powodu znowu przedłożył nad nią inne tematy, to śmiało napisz do mnie maila i mi to wypomnij 😉

 3. Krzysiek pisze:

  Nie boisz się poruszać tak kontrowersyjnych spraw jak prawo przyciągania.

  • Damian Redmer pisze:

   Jeśli mogę przedstawić je w kontekście badań, które były robione – nie. A tak się składa, że jeden naukowiec przeprowadził całą serię niezwykłych eksperymentów. Czy to znaczy, że jest coś takiego jak prawo przyciągania, czy to tylko bajka – nie chcę spoilerować 😉 Będzie w prezentacji.

   • Krzysiek pisze:

    Sądzę, że może być podobna reakcja jak w przypadku świadomego snu.

 4. Andrzej pisze:

  dwa tysiące czternasty/piątnasty, a nie dwutysięczny czternasty!!!!!!!!!!!!dwutysięczny był 14 lat temu i więcej już dwutysięcznych nie będzie!!!!!!!!!!!!!!!!!Z całym szacunkiem ale mówisz o rozwoju osobistym a piszę o tym prostym błędzie językowym któryś raz pod Twoimi prezentacjami i jak sam pisałeś „nigdy się tego nie nauczysz”. Chodzi o to, że nie przywiązujesz wagi do poprawności swojego języka czy jest to za trudne by się tego nauczyć? Bez złośliwości, chciałbym wiedzieć…

  • Damian Redmer pisze:

   Przywiązuję wagę przy czym przyznaję się, że różnica między dwa tysiące a dwutysięczny nie jest czymś co spędza mi sen z powiek 😉 Ale uwaga jest jak najbardziej słuszna.

 5. Marcin pisze:

  Cześć,
  Niestety nie mogę wypełnić ankiety ponieważ wszystkie podane tematy mnie interesują. Nie mogę wybrać tylko 7 :/

  • Damian Redmer pisze:

   Haha 🙂 Po komentarzach pod ankietą widziałem, że to popularny problem 😉 Ale właśnie po to ograniczenie 7 tematów, żeby ustalić co NAJBARDZIEJ kogo interesuje.

 6. Pola pisze:

  Witaj. Żadnych prezentacji do końca tego roku czy roku szkolnego? Nie wytrzymam roku szkolnego bez tych genialnych prezentacji, więc mam nadzieję że chodzi o rok 2014 🙂
  Czekam na odpowiedź

 7. Marek pisze:

  Małe wyzwanie:) Byłbyś w stanie przygotować wykład (oczywiście w oparciu o badania naukowe, nie o własną wyobraźnię lub opowieści starych ludzi 😉 ) dotyczący ryzyka, prawdopodobieństwa i postrzegania tego przez ludzki umysł? Rzecz w tym, że praktycznie wszystkie ubezpieczenia żerują na nieznajomości tego działu matematyki i bajońskie zyski firm ubezpieczeniowych (w tym ZUS) pochodzą właśnie z braku wiedzy pozostałych ludzi (z doradcami ubezpieczeniowymi na czele). Podpowiem, dla zachęty, nazwisko Kahneman, nagroda Nobla, teoria perspektywy, tytuł Pułapki myślenia.

  • Damian Redmer pisze:

   Jasne, tutaj jest sporo badań. Dzięki za pomysł!

 8. Dominik pisze:

  Hmmm…Ciekawe.Mam pomysł na parę ciekawych artykułów na temat rozwoju osobistego spróbuje,może mi się uda 🙂

  • Damian Redmer pisze:

   Jeśli tylko będą oparte o badania, to śmiało!

 9. Malina pisze:

  Wesołych świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

  • Damian Redmer pisze:

   Dziękuję i wzajemnie 🙂

 10. Małgosia pisze:

  Dzień dobry Damianie 🙂
  Skoro możemy mieć wpływ na treść Twoich wystąpień, to pozwolę sobie zwrócić się z ogromną prośbą: Czy w wolnej chwili (ciekawe, czy takie są w Twoim życiu?;)) mógłbyś przygotować dla nas coś w rodzaju Listy wartościowych książek, materiałów video etc.? Wiem, że proszę o dużo, ale jestem przekonana, że gdyby się to udało, wiele osób z wdzięcznością by z takiego spisu skorzystało.
  Jeśli chodzi o mnie, to jestem osobą próbującą ukończyć studia, które okazały się nietrafionym wyborem drogi życiowej (prawo). Mając poczucie klęski i w obawie o zmarnowanie reszty życia, przez dwa dodatkowe lata (6 i 7 rok studiów) zmagam się z napisaniem pracy magisterskiej. Jesteś obecnie chyba jedyną znaną mi osobą, która potrafi wzbudzić u mnie poczucie, że mam w sobie siłę, by zmienić swoją przyszłość. Wyobrażam sobie, jak wiele w życiu przeczytałeś, usłyszałeś wartościowych materiałów. Wiem, że są takie, które pomogłyby osobom szukającym swojej życiowej drogi i ogólnie rozwijających w człowieczeństwie, realnie pożytecznych. Nie jestem w stanie wyłowić ich sama z oceanu informacji w internecie, czuję się wtedy jak dziecko we mgle. Proszę, jeśli możesz, sporządź dla takich „pogubionych” ludzi listę tytułów, linków, które Twoim zdaniem są wyjątkowo dobre, które uważasz za szczególnie wartościowe. To dobro do Ciebie na pewno wróci…

  • Damian Redmer pisze:

   Małgosiu największy problem polega na tym, że książki, w których znajduję najcenniejszą wiedzę… są grube, nudne, stosunkowo drogie (jak na książki), pisane trudnym, naukowym językiem i jeszcze po angielsku. Przykład: „Handbook of Self-Regulation, Second Edition: Research, Theory, and Applications” – to książka, dzięki której dowiedziałem się o nawykach więcej niż w jakiejkolwiek innej i poznałem główne narzędzia skutecznego ich formowania (nie wszystkie, ale kilka najważniejszych).
   Każdy może ją bez problemu dostać tutaj: http://www.amazon.com/Handbook-Self-Regulation-Second-Research-Applications/dp/1462509517/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1419100268&sr=1-1&keywords=Handbook+of+Self-Regulation%2C+Second+Edition%3A
   Ale to 592 strony, z których połowa dotyczy tematów, które prawdopodobnie wcale Cię nie interesują, a w druga połowa zawiera cenne informacje, ale niestety nie są one wyszczególnione i fajnie przedstawione – trzeba ich szukać czytając prawie wszystko.
   Więc czy to jest wartościowy materiał, który mógłbym polecić? Ze względu na wiedzę: tak. Czy to jest książka, którą bym polecił jako warta przeczytania? Nie, bo jest strasznie ciężka do czytania.
   Właśnie dlatego mogę przedstawiać inne rzeczy na tym blogu i w produktach, bo szukam w innych miejscach. Ale niestety te „inne” znaczą też często „nudniejsze” i „trudniejsze”.

 11. KeeZee pisze:

  Cześć wszystkim :),
  Poszukuję osób mających cele w życiu, nastawionych na ciągły rozwój i uważających się
  za kowali własnego losu. Chcę utworzyć załogę, tzw. grupę Mastermind.
  Czym jest grupa Mastermind?
  To zespół składający się z liczby do 7-miu osób (żeby uniknąć problemów z organizacją).
  Ludzie ze składu dzielą się swoim spojrzeniem na świat, doświadczeniem oraz wiedzą.
  Daje to ogromnego kopa motywacji i poza tym przynależność do tego typu organizacji
  może być bardzo ciekawym przeżyciem, a być może to szansa na zmianę swojego dotychczasowego życia.
  Więcej info na temat powyższego zagadnienia:
  http://bartekpopiel.pl/jak-stworzyc-grupe-mastermind/
  Zainteresowanych proszę pisać na mail: bigjagger321@gmail.com

 12. anka k pisze:

  Juz sie nie moge doczekac tej prezentacji o prawie przyciagania 😉
  A co do Twoich drobnych bledow jezykowych to bym sie wogole nie przejmowala naTwoim miejscu. Fakt, ze jestes osoba publiczna i dobrze by bylo, zeby Twoje prezentacje byly poprawne ale prosze pamietaj o tym, ze te bledy nie przeszkadzaja w zrozumieniu calego kontekstu. Tylko 'zlosliwi’ sie czepiaja takich glupot. Pozdrawiam

  • Damian Redmer pisze:

   Dzięki 🙂 Podbudowałaś mnie 🙂

 13. Krzysiek pisze:

  Damian, taka mała rada. Zawsze podawaj konkretny wynik np.,,daje to o34% lepszy wynik. Bardziej to motywuje niż nieprecyzyjne określenia typu,,zauważono wyraźny wzrost”. Przykład: bardzo często mówi się, że woda pomaga w nauce, ale dopiero twoja prezentacja pokazująca dokładny efekt motywuje.

  • Damian Redmer pisze:

   Ok, dzięki za sugestię.

 14. Też składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne i życzę owocnej pracy w przyszłym roku.

  • Damian Redmer pisze:

   Dziękuję 🙂

 15. Michał pisze:

  Witam,
  A może zrobić tak prezentację, jak wpływa na człowieka sztuka lub rzeczy piękne, mające smak, a którymi gdy się otaczamy to zmieniają nasze życie w danym miejscu na lepsze. Myślę że znacznie podnoszą poziom życia, relacji, czasem własnej wartości, a w firmie zwiększają efektywność lub prestiż czy autorytet.
  Pozdrawiam

  • Damian Redmer pisze:

   Ciekawy pomysł. Dzięki za niego.

 16. Krzysiek pisze:

  Damian, szukam rady. Jak organizujesz notatki na komputerze? Jakich programów używasz?

  • Damian Redmer pisze:

   Głównie korzystam z FreeMinda. A szerzej – mam system folderów do organizacji wiedzy i wszelkich projektów i do nich wrzucam czy to mapy myśli z FreeMinda, czy skróty do stron internetowych czy wszelkie inne pliki.

 17. Piotr pisze:

  Witam,
  Co pan myśli o biorytmie? Jak się mają kalkulatory do rzeczywistości ?

  • Damian Redmer pisze:

   Wg badań – biorytmy nie mają żadnego potwierdzenia trafności. Najlepiej postaraj się sam codziennie szacować swoje samopoczucie fizyczne i intelektualne przez np 2 tygodnie (nie zerkając na kalkulatory, żeby się nie sugerować) i potem porównaj z wynikami kalkulatorów. I u mnie i u osób, z którymi o tym rozmawiałem te wyniki w większości były różne. Innymi słowy, to co wskazywały kalkulatory nie pokrywało się z tym jak rzeczywiście się czułem i jakie miałem możliwości intelektualne czy fizyczne.

 18. Aleksandra pisze:

  Hej Damian, zastanawiałam się co myślisz o autohipnozie, nagrań tego typu jest bardzo wiele.
  Szczerze mówiąc próbowałam kilka razy, ale skutki w moim przypadku są bardzo różne, od zadowolenia i wewnętrznego spokoju do zdołowania i niechęci do pracy.
  Jednym z takich psychoterapeutów jest Paul Mckenna, jego nagrania wprowadzają w różne dziwne stany które mnie zastanawiają.
  Czy myślisz, że rzeczywiście dzięki słuchaniu czegoś takiego jesteśmy w stanie np.nagle stać się bogaci albo wyleczyć złamane serce?
  Pozdrawiam
  Ola

  • Damian Redmer pisze:

   O „przyciąganiu” bogactwa za pomocą odpowiednich myśli będzie w kolejnych prezentacjach 🙂 Jeśli chodzi o złamane serce i inne „wewnętrzne” sprawy – powiem wprost: nie wiem. Nie przeglądałem badań z hipnozy/autohipnozy (przypadkowo natrafiłem tylko na kilka, ale generalnie nie zgłębiałem tematu).

 19. Tomasz pisze:

  Damian,czy wstawanie codziennie o 5:00 rano i uczenie się do 23:00(z przerwami!i wzbogacona kodami)przyśpieszy moją naukę?

  • Damian Redmer pisze:

   6h snu (bez wspomagania się dodatkowymi „trikami”) to dla większości osób zdecydowanie za mało. Indywidualne potrzeby różnią się tutaj znacznie (genetyka ma też wpływ na ilość potrzebnego snu), więc nie mogę Ci wprost powiedzieć „To za mało snu”, ale miej na uwadze, że dla większości osób to za mało i u większości osób taka ilość z czasem pogarsza naukę.
   Również uzyskasz na 90% lepsze efekty w nauce, gdybyś z np. 10 godzin nauki, uczył się 9h, a pozostałą 1h przeznaczył na ruch (sport) – bez wdawania się w mechanizmy – on mocno poprawia pamięć.

 20. Maciej pisze:

  Damian,czy kiedykolwiek natknąłeś się na badanie dowodzące,że granie w gry komputerowe rozwija mózg?Ps.Kiedyś mi się ta informacja obiła o uszy więc postanowiłem ciebie zapytać.

  • Damian Redmer pisze:

   Tak, widziałem takie badania. „Rozwija mózg” to bardzo ogólne pojęcie – są dowody, że rozwija kilka funkcji poznawczych.

 21. Maciej pisze:

  http://www.qmul.ac.uk/media/news/items/se/112578.html Tutaj masz linka Damianie,do artykułu który ponoć dowodzi, że granie w gry komputerowe pomaga rozwijać mózg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *