Muzyka, która cię wzmacnia

Już starożytni Chińczycy wiedzieli, że „Do zmieniania ludzi, ich zachowania się i zwyczajów nie ma lepszego środka jak muzyka.” (Shujing, VI wiek p.n.e.)

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dzięki muzyce wydobyć z siebie więcej, zapraszamy do prezentacji Maćka:

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (16):
  1. Agnieszka pisze:

    Na Spotify w kategoriach „Nastrojowa” i „Koncentracja” można znaleźć dużo playlist tworzonych właśnie pod różne potrzeby np. energia, spokój, mobilizacja, głęboka koncentracja, itd. 🙂

    • Maciej Prosiński pisze:

      Słuszna uwaga Agnieszko. Nie pomyślałem żeby wspomnieć na video o tym, że istnieją już gotowe zbiory / playlisty w konkretnych nastrojach.
      A dla kogoś, kto nie słucha dużo muzyki, to wcale nie jest oczywiste.

  2. Kostek pisze:

    Ja jak muszę zrobić coś szybko, lub z większą werwą, puszczam sobie nieraz utwory Rammstein. Owszem, jest to ciężka i specyficzna muzyka, jednak w moim przypadku sprawdza się świetnie np. podczas sprzątania czy przygotowywania skomplikowanych/czasochłonnych dań. Ogólnie chyba przy czynnościach czysto fizycznych w domu.

  3. Tomasz pisze:

    Dzięki za materiał :). Agnieszko dziękuję również za wskazanie miejsca. Korzystam z spotifly ale nie spodziewałem się że tam znajdę muzykę nastrojową. Super dzięki teraz mogę znaleźć coś co mnie nakręci :).

  4. Mateusz pisze:

    Czy utwory w języku, którego nie rozumiem nadal kwalifikujemy jako utwory z tekstem? Mają słowa, ale nie znając ich znaczenia nie koncentruję się na nich, wydaje mi się, że są takim samym tłem jak muzyka. Czy może mi się jednak wydaje? Mogę prosić o komentarz?

    • Ppp pisze:

      Myślę, że tak. Sam znalazłem zespół „Santiano” – są to dość rockowo śpiewane szanty po niemiecku. Dobre na lekkie pobudzenie umysłu.
      Pozdrawiam.

    • Maciej Prosiński pisze:

      To jest bardzo dobre pytanie, na które nie mam pewnej odpowiedzi.
      Wydaje mi się, że wiele zależy od „pokrewieństwa” języków i brzmień. Słyszałeś może o zjawisku „misheard lirics”? Polega ono na tym, że człowiek nieświadomie szuka znanych mu słów w słowach obcojęzycznego wokalisty.
      Przykład z polskiego Youtube.
      https://www.youtube.com/watch?v=clltiQBBM08
      Ponieważ nasze umysły tak działają, najprawdopodobniej Twój także będzie podświadomie zużywał swoje zasoby związane z rozpoznawaniem słów na ciągłe próby znalezienia sensu w obcych słowach piosenki, a to będzie przeszkadzać w Twoim czytaniu lub słuchaniu lektora.

  5. Mirosław pisze:

    Hej, dzięki za nagranie! 🙂 Zachęcam do zbadania tematu wpływu częstotliwości dźwięku i muzyki na organizm (np. częstotliwości 432hz bądź 528hz). Ciekaw jestem Waszych wniosków 🙂 Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!

  6. Sober pisze:

    Hej, na podładowanie akumulatorów pozytywną energią polecam polski zespół Łąki Łan : https://www.youtube.com/watch?v=2nQr22bea-s

  7. Robert pisze:

    cenna informacja, co do muzyki i sprzedaży win:>
    Ja na co dzień używam Focus At Will Labs i jest na propsie!

    • Maciej Prosiński pisze:

      Robercie czy możesz powiedzieć o tym rozwiązaniu coś więcej? 🙂

  8. Łukasz pisze:

    Polecam listę:
    https://soundcloud.com/user-793087615/sets/langusta
    Pozytywnie nastrajająca muzyka. Dla tych którzy oglądają kanał Langusta na palmie na pewno dobrze się ona kojarzy.

    • Arek pisze:

      Przesłuchałem tę listę. Dla mnie jest ona irytująca i przeszkadzająca w pracy. Słuchana dla „relaksu” jest mocno uciążliwa dla moich uszu.

  9. Maciej pisze:

    https://www.youtube.com/watch?v=wD0Mm6WIcYs
    jak dla mnie ta piosenka jest legendą. Puszcze ją na moim weselu, jak urodzi mi sie dziecko i w moje każde nastepne urodziny 😉

  10. Kriss pisze:

    Jak ktoś lubi nieco cięższą nutę, to polecam Illuminandi np.: https://www.youtube.com/watch?v=5kE1tVnlHpc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *