Jak mierzysz swój rozwój osobisty? [plik do pobrania]

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że samo tylko to jak mierzysz – i to nawet nieświadomie – siebie, swój rozwój osobisty, swoje sukcesy i porażki, mocno wpływa na Twoje zachowanie i poczucie szczęścia. Niestety wpływa nie zawsze tak, jak myślimy i jak byśmy chcieli…

Zobacz, jak to się odbywa, jak uniknąć toksycznych miar i jak zastępować je lepszymi:

Tutaj jest wspomniany w prezentacji arkusz do pobrania

Aby go pobrać kliknij prawym przyciskiem myszy na link powyżej i wybierz „Zapisz element docelowy jako…”


Natomiast link do Programu Rozwoju znajdziesz tutaj

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (12):
  1. Anna pisze:

    Masz rację, że utrata dni z rzędu bardzo mocno demotywuje do dalszych działań. Przekonałam się o tym na duolingo, gdy kilka razy straciłam taki „dorobek” (kilka razy po ponad 100 dni, dwa razy po ponad 300 dni, raz ponad 500 dni). Po każdym upadku miałam przerwę, do momentu aż uświadomiłam sobie, że te dni nie mają większego znaczenia, a ważne jest to ile już się nauczyłam. Jest tam też ciekawe rozwiązanie z „zamrożeniem” czasu, dzięki czemu dni nie przepadają. Ale gdyby nie ta świadomość utraty kolejnych dni, wiele razy bym nie wykonała lekcji. I kolejna uwaga: 21 dni do wyrobienia nawyku, to tylko mit. A duolingo bardzo polecam!

  2. Andrzej pisze:

    Damian,
    mega prezentacja i mega wnioski! To jest dokładnie to co mi często przeszkadzało i demotywowało w Programie Rozwoju! Propozycja nowego rozwiązania jest świetna!
    Dodałbym jeszcze jeden parametr – jeśli ktoś zaznacza postanowienie spóźniony – mimo tego, że je wykonał np. wczoraj, ale zaznaczył je np. po północy – delikatnie obniżałbym skuteczność, np o 1%. Wtedy 100% skuteczności będzie przypisane dla kogoś, kto też w 100% na bierząco oznacza swoje postanowienia.
    Często miałem tak, że np. postanowienia dotyczące np.suplementacji, ale nawet kwadransa rozwoju zaznaczałem z ostatnich 2/3 dni – i mimo, że je wykonałem, to wydaje mi się, że pełna nagroda powinna być przypisana dopiero gdy wykona się i oznaczy tego samego dnia – motywuje to wtedy nie tylko do trzymania się postanowienia, ale także monitorowania. Z kolei postanowienie oznaczania postanowień było trudne w oznaczaniu, i jedna porażka niszczyła cały proces – a chodzi przecież o trwały, bierzący monitoring.
    Mam nadzieję, że moja sugestia może być pomocna.
    Dzięki Damian, pozdrowienia dla całej ekipy Rozwojowca! Dobra robota!

    • Damian Redmer pisze:

      Cieszę się Andrzeju, że zmiany Ci się podobają. Trochę zajęło nam dotarcie do tych wniosków, ale za to mamy jeszcze kilka w zanadrzu 😉
      Dzięki też za pomysł. Póki co oznaczenia postanowień z kilku dni wstecz nie było jakimś znaczącym wąskim gardłem, ale może się okazać, że po nowych ulepszeniach, to będzie kolejne, na czym powinniśmy się skupić. To dopiero wyjdzie. Będziemy mieli to jednak pod lupą.
      W innych ulepszeniach, które wejdą w czwartek będzie jednak już pewne ziarno Twojego pomysłu (różny wpływ oznaczeń).
      Mianowicie: przy oznaczeniu niewykonania postanowienia będzie się wybierało jeden z kilku powodów i każdy z nich będzie miał swój dedykowany wpływ na poziom opanowania postanowienia oraz parametr omówiony w prezentacji.

      • Ania pisze:

        A ja jestem przeciwna takiemu rozwiązaniu. Przynajmniej w odniesieniu do dnia poprzedniego.
        Z reguły oznaczam postanowienia raz dziennie – rano, a to oznacza że część z nich oznaczam dopiero następnego dnia i póki co nie ma w tym żadnego zagrożenia dla poziomu mojej motywacji

      • Ania pisze:

        I obcięło mi drugą część wypowiedzi:
        Damianie, zmiana mega!!!! Czekam już na nią z niecierpliwością i dziękuję że zauważyliście problem. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że tak bardzo mi te pojedyncze czerwone kółka (porażki) przeszkadzały i demotywowały, że koniec końców po uzyskaniu pełnej wiedzy z pBY, zabezpieczyłam się celami awaryjnymi i innymi technikami tak by jak najmniej się pojawiały

      • Ania pisze:

        Chyba podswiadomie czułam że właśnie mają mały korzystny wpływ na postępy, a duży na ich opróżnianie…
        Dzięki raz jeszcze!!!!

  3. Robert pisze:

    Właśnie z tego powodu (istota filmu) co najmniej dwa razy rezygnowałem a powrót za każdym razem zmienia nastawienie.

  4. Ania pisze:

    Chyba podswiadomie czułam że właśnie mają mały korzystny wpływ na postępy, a duży na ich opróżnianie…
    Dzięki raz jeszcze!!!!

  5. Jakub pisze:

    To jest bardzo dobra decyzja.
    Moje wysiłki w BY najbardziej koncentrowały się nie na postanowieniach, ale na kombinowaniu, jak by tu zrobić, żeby nie stracić serii. Nad rozstrzyganiem dylematów w stylu: czy ten dzień mógłby podejść pod „nie dziś”? A gdyby tak dać „awaria”? Tylko strata siły woli, a zysk żaden.
    Nasze umysły to niezłe cwaniaki. Pozdrawiam!
    PS. Podobną kwestią, która mnie zaprząta, jest typowy błąd ucznia: poczucie, że jestem w polu jeśli chodzi o proces przemiany. Może i tu uda Wam się znaleźć jakieś mechanizmy, które ten błąd ograniczą, bo sama tylko jego świadomość nie zawsze wystarcza. I tak gdzieś to siedzi z tyłu głowy i tylko czyha na momenty słabszej samokontroli 😉

  6. Robert pisze:

    Super . Miałem własnie dylemat Mam remont w domu i codziennie myślę o rozwoju ale jak mam prace i opiekę nad dzieckiem i sam robisz remont . Ciężko poświęcić czas na czytanie książki. Zaznaczam nie dziś lub zaznaczam zrealizowane ob bym to zrobił gdym nie padał na gębę ,. 🙂

  7. Ppp pisze:

    A czy nie byłaby tu rozwiązaniem „średnia krocząca”?
    Ma ona to do siebie, że pojedyncze skoki wyników wpływają na nią minimalnie, a zjeżdża ona w dół dopiero po serii porażek.
    Mówiąc „po ludzku” – chodzi o notowanie serii ostatnich wyników, np. 50. Co jest nr 51 – wylatuje z rejestru, w wyniku czego dawne porażki nie wpływają na aktualny wynik.
    Pozdrawiam.

  8. Robert pisze:

    To jeszcze jakby co – może ktoś będzie chciał pewne miejsce na kolejną edycję PRBY… ?
    Jeśli tak, to na zasadzie 'kto pierwszy ten lepszy’ 🙂
    https://www.trwalamotywacja.pl/programrozwoju/?hash=fd143464adf25be4346883eb2c3d96f0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *