[Test] Zobacz czy jesteś podatny na przekazy podprogowe

Czy można manipulować czyimś zachowaniem w taki sposób, aby nawet nie był tego świadomy?

Taką obietnicę dają tzw. przekazy podprogowe, czyli wiadomości wyświetlane tak szybko, że świadomie nie jesteśmy w stanie ich zarejestrować i dzieje się to wyłącznie na poziomie podświadomym.

Czy takie przekazy działają także na Ciebie? Sprawdź:

Link do ankiety wspomnianej w prezentacji

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (23):
 1. Arek pisze:

  60 kl./sek. to trochę trudne. Dałem na YT przyspieszenie 2x. Wypełniłem ankietę. Czekam.
  Tylko, czy stosowanie przekazu podprogowego jest dozwolone prawnie? Gdzieś się spotkałem, że jest ona zabroniona.

 2. Natalia pisze:

  Wypełniłam ankietę, ale wydaje mi się, że moja odpowiedź może nie być wartościowa, ponieważ ja tę filiżankę po prostu widziałam w filmiku. Nie wiedziałam, co prawda, że to filiżanka konkretnie, ale wyraźnie mignął mi kształt i byłam tego świadoma. Nie wiem czy w takim przypadku to nadal jest przekaz podprogowy. Ale może to też dlatego, że wiedziałam o czym będzie filmik i skupiłam się na wypatrzeniu czegoś innego niż zwykle.
  Ale ogólnie, to temat bardzo interesujący i fajny pomysł z tym testem i ankietą, tylko chyba lepiej byłoby nie zdradzać o co chodzi w tytule. Przynajmniej tak mi się wydaje 😉

 3. Beata pisze:

  Ja podobnie, filiżankę pod koniec po prostu wyraźnie widziałam. Za długo się wyświetlała, żeby eksperyment mógł potwierdzić cokolwiek. Poza tym zabrakło mi instrukcji, jak ustawić 60 klatek na sek – nie każdy wie, jak to sprawdzić…

  • dagmara pisze:

   Ja też widziałam wyraźnie obrazek, ale jestem kawoszem i niezależnie od obrazka bym to wybrała, więc co miałam wybrać inny żeby udowodnić że nie ma to na mnie wpływu. Bez sensu

 4. Tomasz pisze:

  Ja też wyraźnie widziałem obrazek (nie napiszę jaki, żeby nie spoilować) więc nie wiem czy przypadkiem film nie został źle przygotowany 🙁

 5. Dorota pisze:

  widziałam wyraźnie filiżankę pod koniec filmu. Chyba nie tak wygląda przekaz podprogowy.

  • Maja pisze:

   Ja też wyraźnie widziałam obrazek podczas filmiku ale nie dostosowała prędkości bo nie wiedziałam jak więc nie wiem czy to na to wpływa ale wydaje mi się że w moim przypadku nie był to przekaz podprogowy

 6. Krzysztof pisze:

  Ja intuicyjnie wybrałem konika szachowego, bo podczas filmu była również pokazana szachownica, na której widać zarys czarnej figury człowieka. Maciej mówił później o wyborze jednej figury co prawdopodobnie skojarzyłem podświadomie z figurą szachową, która też akurat była czarna, z resztą jak wszystkie obrazki do wyboru w ankiecie.
  PS. rzeczywiście w filmie jest ukryty również rysunek filiżanki, jednak mój pierwszy, podświadomy/intuicyjny wybór padł na konika w tym wypadku:)

  • Ela pisze:

   Też konika wybrałam ale nie wiem czy to nie skutek tego, że widziałam najpierw 3 obrazki z 6, zanim nie przesunęłam suwaka niżej…

  • Nina pisze:

   Na wielu pojawiających się obrazkach jest wzór szachownicy. Ja też wybrałam konika. Ale ja kocham konie, więc może to też nie jest bez wpływu.

 7. Mateusz pisze:

  „Czy Twoja podświadomość je zarejestrowała?”
  – moja świadomość je zarejestrowała
  „Za tydzień przyjrzymy się wynikom.”
  Drogi Maćku,
  mam nadzieję, że po komentarzach zorientowałeś się, że prezentacja nie zawierała przekazu podprogowego (cytuję Wikipedię: „oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania”). Chyba że przekaz podprogowy zawierał coś innego, niż tę filiżankę.
  Jeżeli jednak chodziło o filiżankę, to mam nadzieję, że w następnej prezentacji prawidłowo wyciągniesz jedyny właściwy, >>>niezależny od wyników ankiety<<<, wniosek.
  Prowadzono badania na temat przekazu podprogowego. O tym chętnie bym posłuchał.
  Pozdrawiam
  Mateusz

 8. Anna pisze:

  Też obstawiam, że z filiżanką to podpucha. W filmiku było wyraźnie powiedziane, że od początku całe nagranie zawiera przekazy podprogowe. Ja wybrałam nić dna, jakoś tak „wpadła” mi w oko 😉

 9. Adam pisze:

  To ciekawe, za każdym razem widziałem kiedy pojawia się obrazek ale był zbyt krótko żeby go dokładnie obejrzeć, ankietę wypełniłem źle. Ale gdy już się dowiedziałem co to był za obrazek i obejrzałem prezentację powtórnie to nie miałem już kłopotów z rozpoznaniem tego kształtu i za każdym razem świadomie i wyraźnie go widziałem.
  W każdym razie przekazy podprogowe to mit, dawno już to udowodniono – nawet gdyby dało się faktycznie dotrzeć do podświadomości bez udziału świadomości to przekaz ten nie mógłby być na tyle skomplikowany żeby wpłynąć na rzeczy wspomniane na filmiku na poziomie świadomym. Jeśli już to wydaje mi się że można wpłynąć na podstawowe instynkty i potrzeby i np pobudzić pragnienie czy apetyt, nic więcej. Tylko że to równie dobrze i dużo skuteczniej można zrobić na poziomie świadomym.

 10. Hanna pisze:

  A ja wybrałam intuicyjnie DNA. Ogladajac wideo nie starałam się koncetrować na żadnych „podejrzanych” obrazach.

 11. Tomasz pisze:

  Przekazy podprogowe nie powinny być widoczne, a tu ta filiżanka pojawiała się na zbyt długi czas… Jestem mocno zawiedziony tą prezentacją.

 12. Aleksander pisze:

  Nie wiem, jak ustawiać te 60 klatek, wiec nic nie robiłem i może przez to widziałem migającą filiżankę na ekranie.

 13. Adrianna pisze:

  Mi również brakło instrukcji jak obejrzeć filmik w 60 klatkach… Obejrzałam, nie zobaczyłam nic podejrzanego. Przeszłam do ankiety i od razu rzucił mi się w oczy konik szachowy. Sądzę, że ta prezentacja ma sprawdzić, który sposób działa na ludzi bardziej – dosłowna migawka czy długi niedosłowny obraz.

 14. Jarek pisze:

  Takie przekazy są prawnie zakazane w naszym kraju.

 15. Felicja pisze:

  Też rzuciło mi się na oczy…łańcuch DNA,koń szachowy i jeszcze…
  jednak nuta to był znak stabilny i pewny,jestem ciekawa wyników.
  Pozdrawiam serdecznie życząc pomysłów najlepszych.
  Felicja

 16. Janusz pisze:

  … na początku nic nie zauważyłem. Po przeczytaniu komentarzy, włączyłem film ponownie – zauważyłem mrugnięcie.
  Film oglądałem jeszcze kilka razy z różną rozdzielczością. Mrugnięcie było.
  Podsumowując. Za pierwszym razem szukałem „przekazu” i go nie zauważyłem. Następnie spodziewając się go, „coś zauważyłem”.
  Jestem ciekawy czy to co zaznaczyłem w ankiecie było tym co faktycznie autor filmu chciał pokazać.
  p.s.
  wydaje mi się, że „mrugnięć” mogło być więcej. Nie ufam komputerom, więc … czekam na rozwiązanie testu.

 17. Przekazy podprogowe są wykorzystywane wszędzie i niestety nie tylko na nas dorosłych, ale też w sposób perfidny zaśmiecają umysły naszych dzieci rzezami, które teoretycznie powinny tym umysłom pozwalać wzrastać.

 18. Milena pisze:

  Ja zaznaczyłam filiżankę bo myślałam o kawie. Rany dałam się wkręcić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *