7 Sposobów na zapamiętywanie imion
Kojarzysz ten moment, w którym nie możesz sobie przypomnieć czyjegoś imienia?
Nic przyjemnego, prawda?
Dla osoby, z którą rozmawiasz, również…
W poprzednim wideo mówiliśmy o tym, dlaczego tak trudno jest nam zapamiętać imiona nowo poznanych osób.
Tym razem poznasz 7 sposobów na zapamiętywanie imion. Skutecznych i podpartych badaniami.
Zapraszam!
A Ty, jak często zapominasz imiona innych? Napisz w komentarzu 🙂
Zobacz również:
- Powiązane
- Najnowsze
- Popularne
A Pan z miniatury to Danny Trejo 🙂 (czyt. Treho) – aktor charakterystyczny znany ze współpracy z Quentinem Tarantino i Roberto Rodriguezem. Jako aktor charakterystyczny, występował w dziesiątkach ról drugoplanowych, ale zapamiętywalnych i wyrazistych postaci… pozostając praktycznie nieznanym. Każdy go kojarzył z wyglądu, niewielu znało jego imię i nazwisko 🙂
Cześć! Mnie nurtuje jeszcze inna kwestia związana z tematem: dlaczego nigdy nie używam imienia swojego rozmówcy? Niezależnie od tego czy poznałem go przed chwilą, czy znam jakiś czas, czy jest moim najlepszym przyjacielem, imię rozmówcy nigdy i nigdzie nie pasuje mi w rozmowie. To takie sztuczne dla mnie zwrócić się do kogoś po imieniu. W ostateczności udaje mi się to, gdy w grupie chcę zwrócić uwagę tej konkretnej osoby. W rozmowie jeden na jeden – nie ma szans.
Chyba najchętniej skorzystałbym z aktywnego zapamiętywania, ale ta bariera będzie mi to utrudniać… Maćku, Adamie, może przy okazji trafiliście na informacje, które to wyjaśniają?
Hej 🙂
Dla mnie także używanie czyjegoś imienia w rozmowie jeden na jeden wydaje się sztuczne.
Zdaje mi się, że jest tak dlatego, ponieważ zwracanie się do kogoś, używając jego imienia w mianowniku, jest trochę „toporne”, „niezgrabne”. Z kolei, używanie czyjegoś imienia w wołaczu wydaje się być zbyt literackie.
A jak jesteśmy w grupie, to jakoś musimy wskazać osobę, o którą nam chodzi, więc problem znika 😉
Po obejrzeniu tego materiału przypomniała mi sie technika z jednego szkolenia; imię + przymiotnik na pierwszą literę imienia – ja elokwentna Ewa (empatyczna Emilia pierwsza zajęła łatwiejszy przymiotnik :D)