Nagroda czy kara? ŻADNE!

Wg starych teorii, głównym źródłem motywacji są nagrody i kary. Tylko wyrażenie klucz tutaj to: starych teorii.

Współcześnie wiadomo już bowiem, że istnieje jeszcze trzecia siła motywacyjna o zupełnie innych właściwościach. Odkrył ją ciekawy eksperyment z 8 małpami.

Zobacz co to za siła i jak z niej czerpać >>

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (5):
 1. Robert pisze:

  Trening Best You to coś, co działa! Na początku w moim podejściu było trochę nieufności, ale widzę coraz więcej pozytywnych zmian – DZIĘKI 🙂
  A co do tytułowego pytania – nagroda czy kara – to pewnie zależy też jeszcze „gdzie i kiedy” 😉 Bo np. jeśli chodzi o wychowywanie dzieci, to póki co uważam, że i nagrody, i kary są potrzebne 🙂

  • Damian Redmer pisze:

   Cieszę się, że już widzisz rezultaty z treningu Best You 😀 Pozwolę sobie przekazać Twój komentarz całemu zespołowi – takie słowa do siła napędowa dla nas wszystkich.

 2. Kamil pisze:

  Hej Damian – wpadłem na super pomysł, który wprowadzę u siebie. Mianowicie od dłuższego czasu prowadzę kalendarz postanowień (niestety jestem studentem i nie stać mnie na abonament w bestyou, ale jak program się rozwinie to na pewno będę go udostępniać i polecał, chociaż tyle.
  Meritum – u mnie postanowienia mają różne wagi, bo np jedno zrobię w ciągu minuty, a w innym muszę wytrwać cały dzień – punktów z wag jest łącznie około 100 (chociaż można to na procenty przeliczać) i w myśl grywalizacji wprowadzę u siebie wbijanie lvl’ów, czyli by wbić jakiś lvl przez np tydzień muszę mieć 80% wyrobionych postanowień, potem co poziom będę zwiększał trudność, np dłuższy czas wytrwania w postanowieniach, większy próg procentowy, więcej postanowień, typowy schemat z gier – wydaje mi się super pomysłem, więc się nim dzielę. – każdy nowy lvl to nowa nazwa/tytuł, o innych perkach itp nie myślałem jeszcze :p
  Pozdr!

  • Damian Redmer pisze:

   Jeśli to dla Ciebie zadziała – śmiało!
   Możesz też spróbować skopiować mechanizm, którego używamy w Best You – jest mocno przemyślany i zbilansowany (mamy w zespole osobnego specjalistę od mechaniki gier i wewnętrznej ekonomii, żeby wszystkie algorytmy były wyważone i nagrody/trudność były odpowiednio rozłożone). Do trwania w postanowieniach używamy głównie misji: Perfekcyjny Dzień, Perfekcyjny Tydzień, Perfekcyjny Miesiąc i misji z cyklu „Seria Sukcesów” – te misje są powtarzalne i to one dają Ci doświadczenie, które awansuje Cię na wyższe poziomy.
   Oczywiście zrób jak będzie dla Ciebie najlepiej – rzucam tylko pomysł.
   To pewnie przez to, że jestem autorem Best You, ale wydaje mi się, że gdyby nie było mnie na nie stać, to starałbym się jak najwierniej zasymulować na kartkach/w Excelu system zarządzania postanowieniami, misji i nagród, który jest w Best You, bo jest naprawdę mocno przemyślany, zgodny z zasadami grywalizacji, oraz z tym jak postanowienia wchodzą nam w krew.

 3. Konrad pisze:

  Witam, mam do sprzedania konto Best-You ze 100 sztukami żywności (100 dni subskrypcji), 13 grzebogodzinami, odblokowanym całym kursem Celmistrz oraz 5 poziomem. Kurs jak najbardziej polecam, korzystałbym sam, lecz niestety mam ostatnio duże problemy finansowe. Konto sprzedam za 50 zł (Koszt 110 dni subskrypcji kosztuje 97 zł, więc o połowę taniej) Zainteresowanych zapraszam do wysyłania wiadomości prywatnych. Pozdrawiam.
  Mail: peqon1@gmail.com
  PS: Tak, wiem że ktoś mógłby pomyśleć że okradam w ten sposób autora kursu, ale sam zapłaciłem za niego dużo więcej i nie wykorzystałem go. Nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto, a nowy nabywca na pewno zakupi następne kursy, więc suma sumarum wszyscy zyskają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *