Co zrobić, kiedy nie czujesz się bezpiecznie?

Życie bez lęku byłoby piekłem

To bardzo nieintuicyjna prawda, ale tak właśnie jest. Lęk istnieje po to, by nas chronić, ostrzegać przed niebezpieczeństwem, nawet wtedy, kiedy złość czy panika sprawia, że trudno nam logicznie myśleć.

Problemem nie są więc lęki, które słusznie Cię ostrzegają, ale fałszywe alarmy. 

Lęki, które nie odpowiadają rzeczywistości i rzeczywistym rozmiarom zagrożenia, albo te, które męczą Cię ciągle ostrzegając przed czymś, co jest zupełnie poza Twoją kontrolą.

Co zrobić, żeby tego typu lęki nie paraliżowały, nie rujnowały zdrowia i nie powstrzymywały przed działaniem? Tego dowiesz się w dzisiejszym wideo:

DARMOWE SZKOLENIE DAMIANA: 

rozwojowiec.pl/poczuciewartosci 

Zapisz się teraz!

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (3):
  1. Krystian pisze:

    ta statystyka z nurkowaniem i jazda samochodem jest z gruntu fałszywa bo nie bierze pod uwage ile ludzi i jak często nurkuje a ile przemieszcza sie samochodem. Samo wyliczenie prawdopodobieństwa prowadzi do fałszywych wniosków

    • Maciej Prósiński pisze:

      Właśnie co ciekawe bierze pod uwagę – liczy prawdopodobieństwo przez ilość nurkujących, a nie przez wielkość populacji.

  2. Ppp pisze:

    Nigdy nie siadłem za kółkiem po pijanemu – ani nie zrobiłem niczego podobnie głupiego z powodu strachu. Za to zdarzyło się nie zrobić czegoś, co należało lub przynajmniej mogłem zrobić – i byłoby to korzystne.
    Rozumiem intencje, ale zaczynanie filmu o lękach od twierdzenia, że lęk jest czasem przydatny – nie było najlepszym pomysłem.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *