Wdzięczność cytaty – 37 inspirujących cytatów o wdzięczności

Światło w dłoniach wyrażające wdzięczność - zdjęcie

Przejrzeliśmy ponad 300 cytatów o wdzięczności i wybraliśmy 37, które naszym zdaniem najlepiej:

  1. Skłonią Cię do owocnych refleksji
  2. Pomogą Ci dostrzegać więcej rzeczy, za które możesz być wdzięczny/a

Nie musisz czytać wszystkich naraz. Wracaj do nich wielokrotnie i daj sobie czas na przemyślenie, jeśli poczujesz, że któryś cytat tego potrzebuje.

Gdybyś chciał/a jeszcze mocniej zacząć budować w sobie zdolność częstszego i głębszego odczuwania wdzięczności, przeczytaj artykuł Wdzięczność oczami nauki – co daje i jak się jej nauczyć.


Wdzięczność cytaty:

Jeśli chcesz znaleźć szczęście, znajdź wdzięczność.

Steve Maraboli

Bycie wdzięcznym nie oznacza, że wszystko jest dobre. Oznacza jedynie, że potrafisz to zaakceptować jako dar.

Roy T. Bennett

Świat posiada wystarczająco dużo pięknych gór i łąk, widowiskowego nieba i spokojnych jezior. Posiada wystarczająco bujnych lasów, kwiecistych łąk i piaszczystych plaż. Posiada mnóstwo gwiazd oraz obietnicę nowego wschodu i zachodu słońca każdego dnia. To, czego świat potrzebuje więcej, to ludzi, którzy to docenią i będą czerpali z tego przyjemność.

Michael Josephson

W codziennym życiu rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że otrzymujemy znacznie więcej, niż dajemy i że tylko poprzez wdzięczność życie staje się bogate.

Dietrich Bonhoeffer
Grafika z cytatem o wdzięczności "Wdzięczność i podejście to nie wyzwania; to wybory".

Wdzięczność i podejście to nie wyzwania; to wybory.

Robert Braathe

Wcześnie w moim macierzyństwie zauważyłam, że moje dzieci odziedziczyły moją tendencję do narzekania. Lata temu gdy wracaliśmy z meczu, słuchałam jak moje dzieci narzekały na swój dzień. Praktycznie wszystko znajdowało się na liście ich skarg i miałam tego dosyć. Zdecydowałam, że coś trzeba z tym zrobić, więc wymyśliłam grę.

„Luka, Matea”, krzyknęłam z przedniego siedzenia., „Mam dla was nową grę. Nazywa się „Tak, ale…”. Za każdym razem jak powiecie coś negatywnego, musicie po tym powiedzieć „Tak, ale…” i dodać coś pozytywnego. Ja zacznę. O nie, nie mamy już prawie paliwa, a ostatnie na co mam teraz ochotę, to się zatrzymywać na stacji benzynowej. Tak, ale… mam samochód! I mam pieniądze na paliwo i nie chcę już nigdy nie doceniać tych rzeczy. Okej, wasza kolej.

Kristina Kuzmic

Bądź wdzięczny za wszystko, co dzieje się w Twoim życiu – to wszystko jest doświadczeniem.

Roy T. Bennett

Gdy zacząłem liczyć moje błogosławieństwa, moje całe życie obróciło się do góry nogami.

Willie Nelson

Kiedy czuję się ponura, rozdrażonina i zniechęcona życiem, wyobrażam sobie jakby to było wrócić do tego świata na chociażby jeden dzień, po byciu martwym.

Wyobrażam sobie jaki sentyment czułabym do tych samych rzeczy, które wcześniej uważałam za głupie, nieznośne czy prozaiczne.

„O, tu jest włącznik światła! Tak długo nie widziałam włączników! Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo mi ich brakuje. O! O! Zobacz – schody na ganek są ciągle kompletnie popękane! Witajcie pęknięcia! Pozwólcie, że wam się przyjrzę.

A tutaj jest mój sąsiad, fantastycznie żywy, taki sam, ciągle przerywający komuś zdanie. To takie… urocze.

Amy Krouse Rosenthal

Można powiedzieć, że jesteśmy żywi tylko w tych momentach, w których nasze serca są świadome naszych skarbów.

Thornton Wilder

Wdzięczność wychodzi poza „moje” i „twoje” i dotyka prawdy, że całe życie jest czystym darem.

Henri J. M. Nouwen
Wdzięczność cytat związany z pieniędzmi

Doszedłem do wniosku, że prawdziwie bogaci ludzie nie są bogaci przez to, że są oszczędni lub wybrali być oszczędnymi. Ale przez to, że są tak wdzięczni, zadowoleni i pełni poczucia własnej wartości, że nie muszą nikomu niczego udowadniać przez materialne rzeczy. Dlatego wychodzą na oszczędnych.

Jan Mckingley Hilado

Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko.

Albert Einstein

Możemy narzekać, że róże mają kolce albo cieszyć się, że kolce mają róże.

Alphonse Karr

Gdyby jedyną modlitwą, jaką odmówisz w życiu było słowo „Dziękuję” – to wystarczy.

Meister Echart

Szczerze wierzę, że możemy albo widzieć wszędzie połączenia, uczcić je i wyrażać wdzięczność za otrzymane błogosławieństwa albo możemy postrzegać życie jako serię zbiegów okoliczności bez żadnego znaczenia i porządku. Jeśli o mnie chodzi, zamierzam wierzyć w cuda, czcić życie, cieszyć się wizją wieczności i liczyć na to, że moje wybory stworzą pozytywny efekt domina w życiu innych. To mój wybór.

Mike Ericksen

Gdybyś chciał wywrócić swoje życie do góry nogami, spróbuj wdzięczności. Zmieni je potężnie.

Gerald Good
Wdzięczność cytat Oprah WInfrey

Bądź wdzięczny za to, co masz, a otrzymasz więcej. Jeśli będziesz się koncentrował na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco.

Oprah Winfrey

Niemożliwe jest czuć się wdzięcznym i zdołowanym w tym samym momencie.

Naomi Williams

Nikt kto osiąga sukces, nie robi tego bez pomocy innych. Mądry ten, kto docenia tę pomoc z wdzięcznością.

Alfred North Whitehead

Co za wspaniały dzień. Jeszcze nigdy wcześniej go nie widziałam.

Maya Angelou

Z czasem nauczyłem się być niemal nieświadomie wdzięczny – tak jak dziecko – za słoneczny dzień, za niebieską wodę, kwiaty w wazonie, liście, które zmieniają kolor. Nauczyłem się być zadowolony, gdy świeci świt oraz kiedy niebo jest ciemne. Tylko dzieci i kilka duchowo rozwiniętych osób urodziło się zdolnych odczuwać wdzięczność tak naturalnie, jak się oddycha, bez myślenia. Większość z nas dochodzi do tego bolesny krok za krokiem, aby w końcu odkryć, że wdzięczność to forma akceptacji.

Faith Baldwin

Moje oczekiwania zostały zredukowane do zera gdy miałem 21 lat. Wszystko od tego czasu, było bonusem.

Stephen W. Hawking

Trudności, które przetrwamy dzisiaj, będą „starymi dobrymi czasami”, z których będziemy się śmiać jutro.

Aaron Lauritsen
Grafika z cytatem o wdzięczności Joanna Gaines

Od nas zależy czy wybierzemy zadowolenie i wdzięczność teraz – i przestaniemy wierzyć, że musimy mieć wszystko perfekcyjnie, zanim będziemy mogli być szczęśliwi.

Joanna Gaines

Im bardziej rozumiem ludzki umysł i doświadczenia, tym mocniej zaczynam podejrzewać, ze nie ma czegoś takiego jak nieszczęście. Jest tylko niewdzięczność.

Steve Maraboli

Zarezerwuj codziennie chwilę, żeby pomyśleć o tym, jak wiele posiadasz. To może nie być wszystko, czego pragniesz, ale pamiętaj – ktoś gdzieś marzy o tym, żeby mieć to, co Ty.

Germany Kent

Człowiek uważa siebie za usatysfakcjonowanego, tylko w porównaniu do jakichś innych warunków. Mężczyzna, który przez całe swoje życie nie posiadał niczego poza rowerem, nagle czuje się bogaty, gdy tylko kupi samochód. Ale to uczucie szczęścia zaniknie. Po chwili samochód stanie się po prostu kolejną rzeczą, którą posiada. Do tego gdy jego sąsiad kupi dwa samochody, natychmiast poczuje się strasznie biedny i będzie mu czegoś brakować.

Alan Lightman

Nigdy nie pozwól, żeby rzeczy, których pragniesz sprawiły, że zapomnisz rzeczy, które posiadasz.

Sanchita Pandey

Prawdziwa wdzięczność dotyczy zwykłych rzeczy.

Anthon St. Maarten

Gdy odstawiam rano dzieci do szkoły, często ujmuję moje pożegnanie tak, aby podkreślać ich odpowiedzialność za szukanie dobra. Zamiast mówić „Udanego dnia!”, mówię „Spraw, aby ten dzień był udany!” ponieważ wierzę, że to jest wybór.

Wszyscy spotkaliśmy ludzi, którzy wydaje się, że mają wszystko, ale mimo tego są kompletnie nieszczęśliwi. Tak samo spotkaliśmy ludzi, którzy nie mają niemal niczego, przeszli wiele, wiele stracili, a mimo tego trzymają się z taką lekkością.

Powinniśmy podjąć wysiłek, aby tworzyć szczęście w naszym życiu, zamiast obwiniać za nieszczęście wszystko i wszystkich.

Kristina Kuzmic
Cytat o wdzięczności - Czerp radość z drobnych rzeczy

Czerp radość z drobnych rzeczy. Pewnego dnia możesz spojrzeć wstecz i zorientować się, że to były jednak duże rzeczy.

Robert Brault

Mądrym nie jest ten, który boleje nad rzeczami, których nie ma, tylko raduje się z tych, które ma.

Epiktet z Hieraplis

Śmieszne w życiu jest to, że kiedy zaczniesz przykładać uwagę do rzeczy, za które jesteś wdzięczny, zaczniesz tracić ze wzroku rzeczy, których Ci brakuje.

Germany Kent

Prawdziwe wybaczenie jest wtedy, gdy mówisz „Dziękuję Ci za to doświadczenie”.

Oprah Winfrey

Gdy wstajesz rano podziękuj za jedzenie i za radość życia. Jeśli nie widzisz powodu, żeby dziękować, jedyna wina leży w Tobie.

Tecumseh

Nie zmarnuj tego, co masz, pożądając tego, czego nie masz. Pamiętaj, że to, co masz teraz, było kiedyś wśród rzeczy, o których marzyłeś.

Epiktet z Hieraplis

Znalazłeś w tym wartość?

Podziel się i pomóż innym także znaleźć ten materiał:

Zobacz również:
Komentarze (2):
  1. Antonina pisze:

    To była wspaniała lekcja i cudowne cytaty-dziękuję.

  2. Jadwiga pisze:

    Już samo to, że pojawiliśmy się na tym świecie jest największym z możliwych darów, a wdzięcznosć za to, powinna być nieodłączną częścią cudu naszego istnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *