Nawyk samodyscypliny – cz. III
I wielki finał!
Trzecia i ostatnia część prezentacji streszczającej książkę „Nawyk samodyscypliny” (tutaj jest pierwsza, a tutaj druga część gdybyś jeszcze nie widział).
Poznasz w niej kilka dodatkowych koncepcji, dzięki którym będzie Ci dużo łatwiej przestać odkładać rzeczy na później oraz nauczysz się wchodzić w stan podwyższonej produktywności i kreatywności – tzw. stan flow.
Zapraszam.
w prezentacji mapę myśli
Zobacz również:
- Powiązane
- Najnowsze
- Popularne
Dziś rozwalił mnie głos „wewnętrznego krytyka”:D
Tak pomyślałem, może dlatego 2 minutowa koncentracja zamiast realnych 5-7 bo kto by się na nią zdecydował inaczej? Całe 5/7/10 minut? Skąd ja tyle czasu wezmę? A 2…;)
Bardzo dobra prezentacja – myślę, że te 3 części są w stanie zmienić życie wielu osób.
Sam też postaram się skorzystać szczególnie, że odkładanie to jeden z moich problemów. Lubie swoją pracę i w ogóle, nie rozumiem sam siebie do końca ale zdarza mi się odkładać… Zdażało, przepraszam, od wczoraj to się zmieniło. Działam.
Oby było lepiej:D
Pozdrawiam i dzięki wielkie!
pojechałem z błędami – ale co tam:D
Treść się liczy nie forma:D
Pewnie 😉
Dzięki za komentarz 🙂
Dzięki za te streszczenia, jesteś wielki 🙂 Następny temat prezentacji-wydaje mi sie, że bardzo trafiony i interesujący ! Już nie mogę sie doczekać !
Trzeba rzeczywiście robić wszystko na bieżąco!!
Witam Damian,
Dziękuję za te instrukcje. Kupię pewnie sobie tę książkę, za miesiąc pracy z prokrastynacją. Założyłem sobie, że cały luty będę ją zwalczał. Wykorzystam wskazówki, które mi dałeś w Czasowym czarodzieju. Mam bardzo dużo projektów i ważnych terminów w lutym. Dodatkowo jak ukończę te projekty, wybiorę się na 8 dni wakacji w słoneczne kraje;)
Mam do Ciebie gorącą prośbę, czy mógłbyś na swojej stronie udostępnić mapę myśli z tej prezentacji, abym mógł codziennie przypominać sobie te infromacje??
Z wyrazami szacunku
Piotr
Super plan 🙂
Życzę szybkiej efektywnej pracy i wspaniałych wakacji 😀
Mapa myśli już jest. Link do niej znajduje się pod prezentacją po prawej stronie małym druczkiem.
Umieściłem ją w serwisie do dzielenia się plikami PDF. Tam można ją ściągnąć na swój dysk.
Pozdrawiam serdecznie!
Dziękuje damian-wieda bardzo pożyteczna:)te skróty myślowe-bardzo fajne-kiedys troche je stosowałam do streszczenia materiałów ksiązek na egzaminy:)
Witam. Prezentacja oczywiście jak zwykle bardzo wartościowa. Gratuluję i czekam na więcej 😉
Czy ściągnąć mapę myśli można tylko poprzez rejestrację w slideshare czy jest jakiś sposób bez potrzeby tej rejestracji?
Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że trzeba się rejestrować w slideshare żeby móc coś ściągnąć, ale to pewnie przez to , że sam jestem tam cały czas zalogowany. Jeśli robią takie utrudnienie, to niestety ale chyba tak 🙁
BTW: właśnie tworzę mapę myśli z rzeczami „do zrobienia”.
Zamiast zwykłych notatek/planów.
Zobaczymy jak to się sprawdzi. Jak na razie jestem zajarany i myślę, że mapa myśli daje fajne możliwości co do „listy zadań”.
Pozdrawiam!
Ciekawy pomysł 😉
A gdzie mapa do pobrania, miała być?
Link do mapy jest pod prezentacją po prawej stronie.
Damian: z czego korzystasz do tworzenia map myśli, a z czego do nagrywania VIDEO? 🙂
Jeśli to nie problem, mógłbyś dać do FAQ odpowiedzi na tego rodzaju pytania, w sensie że wszelkie dotyczące Twojego zaplecza sprzętowego? 😉
Właściwie to otrzymuję ich tyle i są coraz bardziej szczegółowe, że zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś mini kursu, gdzie pokazałbym krok po kroku jak powstają te prezentacje 😉
Do tworzenia map myśli używam programu iMindMap. Eksportuję taką mapę jako grafikę .jpg i wrzucam do Prezi (www.prezi.com). Tam dodaję ujęcia jak ma chodzić kamera. Obraz i dźwięk nagrywam za pomocą Camtasii. Do dźwięku korzystam z zestawu słuchawkowego Logitech.
Super prezentacja. Stan flow to jest to :). ,, Strategiczny odwrót” działa w praktyce. Wczoraj tak zrobiłem i miałem potem więcej energii. Oczywiście nie znałem jeszcze wtedy tej trzeciej prezentacji. To tak samo wyszło :). Afirmacje bardzo pomagają. Stosuje je już prawie rok i w moim przypadku zdziałały cuda. Polecam. Poszuka się też o treningu Schultza. Brzmi bardzo ciekawie, wpływanie umysłem na ciało. Mocne cytaty. Bardzo mnie ciekawi temat następnej prezentacji. Dobra robota . Dziękuje i pozdrawiam. 🙂
Jak dla mnie na prawdę super!
Teraz pozostaje zacząć stosować poznane techniki 🙂
A ja slucham prezentacji po raz drugi i sprzatam (czyt. prokrastynuje), ale zaraz puszcze chyba wszystkie 3 pod rzad i porobie notatki.
Skomentuje prezentacje troche pozniej (prokrastynacja znowu haha).
Haha 😉
Witam.
Cała prezentacja jest super, a przy okazji praktyczna. Ja osobiście doświadczam jak waż na jest medytacja. Ona nie tylko pomaga przy osiągnięciu stanu flow, ale właściwie pomaga przy uporządkowaniu życia. Ciągle gdzieś gonimy, walczymy, a pare oddechów i wyciszenie pomaga wszystko pozbierać do kupy. Nieświadomie już wcześniej używałem tej metody do nauki, ale pomaga też przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych. Jeśli chodzi o długość trwania medytacja to jest to moim zdaniem sprawa bardzo indywidualna. Jeśli mam dużo spraw na głowie, myśli szaleją to i 5 minut będzie za mało:).
Druga sprawa, która uporządkowała mi trochę myśli to zależność odkładania działania od stresu. Niby to oczywiste, a jednak samo nazwanie tego dało mi kolejnego kopa to realizacji wielkiego planu jakim jest zmiana mojego życia.
Przyznam Ci się, że trochę Ci zazdroszczę, że w tak młodym wieku zauważasz co naprawdę się liczy, także życzę Ci żebyś tego daru nie zgubił, bo nic w życiu nie jest nam dane na zawsze.
Może to kogoś zainteresuje, ale polecam książkę : 7 nawyków skutecznego działania Stephen’a R. Covey’a – najpierw trzeba zmienić siebie by móc zmieniać świat.
Jeszcze raz gratuluję świetniej roboty.
Pozdrawiam
Dziękuję Ci za fajny komentarz. Bardzo się cieszę, że prezentacja Ci się podobała 😀
Mi się najbardziej przydały informacje o stanie flow i 2minutowa koncentracja, czy też, jak zaznaczyłeś, trochę więcej minut.
Też lubię cytaty, wiele z nich zwiększa moją motywację.
Cześć!Damian dziekuję za wszystkie prezentacje.Robisz „kawał dobrej roboty” i myślę, że wiele osób na tym skorzysta, a ja jak tylko mogę polecam Cię znajomym.Twój głos, żarty i pomysły słucham z wielką przyjemnością.Czekam z niecierpliwością na kolejne prezentacje
z pozdrowieniami Magdalena
Cześć!
Dziękuję, bardzo mi miło, że mnie polecasz, no i cieszę się, że Ci się tu podoba 😉
Pozdrawiam!
Witaj Damian. Dziękuję za możliwość korzystania z Twoich prezentacji, są spójne, logiczne – bardzo ciekawie przygotowane. Taka forma prezentacji, czyli streszczenie tematu- umożliwia zapoznanie się z materiałem, na który pewnie nie miałabym czasu. Polecam Cię znajomym. Gratuluję pomysłu i dobrej roboty.
pozdrawiam Teresa
Dziękuję, że mnie polecasz 🙂
Sprawia mi też mnóstwo satysfakcji świadomość, że prezentacje Ci się podobają 😀
Pozdrawiam ciepło!
uażam że 2-minutowa kncentraca zawiera więcej czsu a potem po wyćwiczeniu działa dużo szybciej jak z techniką pomaranczy na początek trwa ok 50 sekund a potem tylko ok 10 sekund
Tak, zdecydowanie wprawa przyspiesza tę procedurę. Jedynym ograniczeniem jest niestety uzależnienie tej metody od oddechów. Ich nie warto przyspieszać, a przez to nie można też przyspieszyć znacząco całej procedury.
Jestem wdzięczny za to, co dajesz od siebie i to za darmo.
Streszczenie nie dość, że jest pomocne (mapa myśli super), to nawet zachęca do lektury książki.
Widać, że to co robisz, robisz z pasją.
Życzę wszystkiego najlepszego.
Dodam jeszcze, że w środowisku blogów, MLM (wiem, że nie utożsamiasz się z tym, co całkowicie rozumiem) i programów partnerskich, nie spotkałem się jeszcze z tak pozytywnym, niematerialistycznym podejściem do człowieka. Zarabiaj na tym, co lubisz, bo zasługujesz na to.
Dziękuję za Twoje słowa. Bardzo mi miło 😀
Napiszę krótko:
DZIĘKUJĘ!
super, że jesteś i robisz to co robisz.
Pozdrawiam
Czytam komentarze i mogę się pod nimi tylko podpisać. Oglądam różne prezentacje na temat rozwoju osobistego, czytam eboki i …. Twoje są najbardziej przekonujące.Muszę sie też do czegoś przyznać. Uczę w gimnazjum i sporo „chwytów psychologicznych” typu pomarańcza, 10 minut na zmuszenie się do pracy, „dieta dla mózgu itp. przekazuję swoim uczniom. Gdy widzę błysk w ich oczach i prawie otwarte buzie to wiem, że to najlepsza ocena Twojej pracy. Pozdrawiam
Nawet nie wiesz jak wiele satysfakcji mi sprawiłaś swoją wiadomością. Dziękuję 😀
Może to nie bardzo uwaga na temat, prosze wybaczyć, jednak w tym momencie w którym dane mi było włączyć prezentację, nic mi tak nie zaintrygowało jak Twój głos…dzięki:)
haha… miło mi 😉
Hej,
Damian, to fajnie z Twojej strony, że robisz takie prezentacje, dobra idea. Dodatkowa pochwała za graficzne przedstawienie w formy mapy myśli – to lubię. 🙂 Dzięki temu więcej osób może dotrzeć do dobrych treści i książek kompetentnych autorów. A taka forma video jest bardzo przystępna. Natomiast przeczytać oryginalnej publikacji nie zaszkodzi. 🙂 Przynajmniej ja polecam.
Podtrzymam jeszcze komentarz z poprzedniej części wpisu. Ta książka + GTD, czyli sztuka bezstresowej efektywności i świetna organizacja murowana. 🙂
Pozdrawiam,
Magda Bednarczyk
Hej, podoba mi się to co robisz. Nagrania + mapa myśli to jest to 😉
Pewnie pisałeś to już gdzieś, ale nie będę wszystkiego przeglądał więc spytam.
Czego używasz do tworzenia tych map myśli?
Cieszę się, że Ci się to podoba:)
Do tworzenia tych map myśli używam iMindMap.
Witam,
A czy mapa myśli nie mogłaby być w jakimś mindmapowym lub lepiej freemindowym formacie? Można byłoby ją trochę pod siebie dostosować (oczywiście wyłącznie dla własnych potrzeb). Jeśłi jest taka możliwość ( bo w końcu w czymś ją zrobiłeś) to bardzo proszę o udostępnienie.
Pozdrawiam
Zibi
Nie mogę jej udostępniać w oryginalnym formacie, bo to równałoby się ze złamaniem licencji jakie mam do publikowania grafiki. Na używanie sporej liczby emotikonek mam indywidualną zgodę ich autorów, ale nie mogę ich przesyłać w jakimkolwiek formacie, który pozawalałby na ich bezpośrednie ściąganie lub kopiowanie. Wybacz, ale chciałbym tego przestrzegać.
Pozdrawiam!
Damian jesteś fenomenalny 🙂 Bardzo mi sie podobała twoja prezentacja. Chyba wdrąże sie w to bardziej bo tez mam problem z utrzymaniem samodyscypliny 😀
jesteś super 🙂
Dziękuję, miło mi 🙂
Dzięki wielkie. Za swoją działalność powinieneś dostać Nobla 😉
Haha… dziękuję :), ale tylko przedstawiłem odkrycia innych 😉
To co Damian? Kolejne streszczenie to Stary Testament w 3 częściach, potem Nowy Testament w 4 i elegancki materiał będzie 🙂
Ja to widzę, a Ty?:) Chyba, że weźmiemy po połowie – ja jeden z Testamentów na swojego bloga, a Ty drugi na swojego 😉
A tak poważnie to świetna robota, działaj dalej z tematem 🙂
Haha… ciekawy pomysł 😉
Bierzemy po połowie 😀
Witaj!
Bardzo dziękuję za te 3 prezentacje – bardzo były mi potrzebne. Chciałam kupić tę książkę..ale to nie jest takie proste. (byłam w kilku miejscach i jej nie ma..) Już za chwile zacznę powoli wprowadzać wszystkie metody w swoje życie i mam nadzieję, że wiele się zmieni, ponieważ bardzo tego chcę i potrzebuję.
ps. mam jedną uwagę krytyczną, trochę nadużywasz słowa 'fajny’, zostałam uczulona na uczelni na ten przymiotnik, mam nadzieję, że się nie gniewasz za tę uwagę.
Właśnie wykreśliłem Cię z listy czytelników, zablokowałem Twoje IP, więc przykro mi, ale już się więcej nie spotkamy, a komentarz zaraz usunę 😉
Haha… żartuję! 😉 Oczywiście, że się nie gniewam. Cenię sobie wszelkie uwagi. Naprawdę 🙂
„Nawyku” też nie dostałem w księgarni. Swoją kopię zamówiłem z Allegro.
Pozdrawiam!
Witam. Obejrzałem wszystkie filmy z tej serii. Na prawdę pozytywny przekaz. Dzięki wielkie, że dzielisz się tym wszystkim. Kiedy opowiadałeś o 2-minutowej koncentracji skojarzyła mi się książka autora ASHIDA KIM „Żelazne Ciało Ninja”, autor opisuje między innymi techniki oddychania, które właśnie pozytywnie wpływają na stan ducha i ciała (może to straszliwe uproszczenie, ale powiedziałbym, że to swego rodzaju gimnastyka dalekiego wschodu, przepraszam autora). W każdym razie to na pewno działa. Polecam książkę (swoją drogą światowy bestseller jak mówi okładka). To tyle na temat promocji tej książki :P. Dzięki wielkie jeszcze raz za wszystkie twoje filmy, myślę, że będę wracał na tą stronę.
Zabawny jesteś 🙂
To miałeś szczęście, ja już od ok.3 tygodni sprawdzam co kilka dni na allegro i innych portalach czy ktoś nie chce się pozbyć tej książki.. nawet w bibliotece sprawdziłam.. chociaż preferuje kupowanie a nie wypożyczanie.
super zrobiłeś te prezentacje ale na temat kilku wspomnianych metod chciałam przeczytać więcej.
pozdrawiam
Teraz to nic dziwnego, że ciężko ją dostać bo po tych prezentacjach sporo osób poluje na tę książkę ;). Ostatecznie chyba najłatwiej będzie zamówić angielską wersję (nazywa się „The now habit”). Oczywiście jeśli język nie jest barierą.
Dobra prezentacja, tylko że jest przeznaczona dla ludzi zdrowych. W tych wszystkich powodach braku zmobilizowania się do działania brakuje mi witalności, energii i siły, od których przecież zależy każde działanie. Różne działania wymagają od nas wydatkowania innej ilości energii i siły. Przeważnie jak się nic nie chce, to dlatego, że brakuje nam sił. Niedawno czytałam o tzw. ciele eterycznym z czakrami i meridianami, które są odpowiedzialne za przepływ energii w naszym organizmie, co jest szeroko uwzględniane w medycynie Wschodu. Otóż ta energia życiowa nie zawsze krąży w naszym organizmie prawidłowo, może tworzyć różne zatory i blokady, które mogą być nawet przyczyną różnych chorób. Przepływ energii faluje, bo ma też swoje rytmy i cykle zależne od pory dnia i roku, albo się po prostu wyczerpuje po większym wysiłku. To wszystko powoduje, że tej energii raz mamy więcej, a raz mniej i w związku z tym nasza chęć do pracy też jest nierówna – raz większa, raz mniejsza. Dlatego czasem tak trudno się zmobilizować do pracy.
Oj Damian Damian, czy konieczne jest rejestrowanie się na facebooku aby pobrać mapę myśli, i kilka innych Twoich prezentacji?
niedawno skasowałem za dużo czasu mi to pochłaniało.
Nie trzeba się rejestrować na facebooku, żeby je pobrać. Z tego co wiem, to na slideshare można się zarejestrować zwykłym adresem email.
Dzięki! Przydatny materiał.
P.S. Odkładałem obejrzenie tych prezentacji przez jakieś 3 miesiące.
Swietna prezentacja! Teraz wypadaloby wprowadzic te wszystki wskazowki do zycia…od teraz!
Gratuluję ! Twoje prezentacje są wykonane na najwyższym poziomie. Przed chwilą próbowałam wprowadzić się w stan „przypływu” lecz… po prostu zdrzemnęłam się na kwadrans xD Cóż, będę próbować dalej, choć większość idzie dosyć opornie. Co do planowania, chociaż zaplanuję sobie kilka godzin według Twoich wskazówek, nie dam rady ich zrealizować. Nie umiem trzymać się planu.
Poza tym, chciałam spytać, w jakim programie przygotowujesz mapy myśli ? Uczę się w liceum i bardzo by mi się przydał.
Dzięki za wszystko 😉
Stworzyłam Nowy Zeszyt, w którym wszystko co najważniejsze (czyli właściwie wszystko) zapisałam ładnie w punkcikach, jak będę mjiała ten zeszyt przy sobie, zdaje mi się, że łatwiej będzie mi korzystać z wiedzy w nim zawartej.
Co za ironia, zamiast robić biologię oglądam o tym jak nie odkładać na później, moje wytłumaczenie, tylko to skończę i wezmę się za nią!
😉 Świetnie przedstawione.
dzięki, Damian, za super plan działania 🙂 na pewno spróbuję kilku metod „na ociąganie się” wyznaczonymi przez siebie zadaniami
Witam, te trzy prezentacje… rewelacja! Idealnie dla mnie 🙂 ale mam pytanie ad mapy myśli – bo owszem jest możliwość jej ściągnięcia ale czy da się to zrobić w formie pliku tekstowego, tzn tak by móc to później wydrukować?
Hmm… nie mam na to pomysłu. Jednak samą mapę też możesz wydrukować. Postaraj się wtedy dostosować ustawienia drukowania tak, żeby wydrukowała się na np. 4 sąsiadujących ze sobą stronach.
Bardzo ciekawe spostrzeżenie dotyczące samodyscypliny. Bardzo ciekawy pomysł i realizacja, która przedstawia pewien schemat mapy umysłu, zwłaszcza realizacji strategii myśleniowej.
Thanks 🙂
Mapa myśli jest strasznie mała, wogule nie da się jej odczytać czy dało by się to jakoś poprawić.Jakby tak byłbym wdzięczny świetna prezentacja, warto by było mieć szybkie przypomnienie pod ręką?
Wystarczy, że ją przybliżysz – domyślnie może pokazywać się mała (żeby była widoczna w całości), ale jest w dużej rozdzielczości więc możesz śmiało ją przybliżać.
Nie tylko przybliżyć, ale nawet zapisać da się nawet bez rejestracji i logowania – niestety, opisy nadal są nieczytelne. A gdyby umieścić tę mapę do pobrania gdzieś, gdzie nie potrzeba żadnych lajków, rejestracji, subskrypcji oraz zakładania kolejnego konta tylko w tym jednym celu itp.?
zamiast zaparzenia sobie fajnej… yyy… kubka cieplej czekolady zrozumialam
zaproszenia sobie fajnej
i do teraz nie moge sie przestac smiac bo pierwsze sobie pomyslalam o tobie straszne rzeczy ze taki pobozny a tu nagle wpadka a potem jak to jeszcze raz posluchalam to dostalam z siebie samej glupawki
🙂
Prezentacja super!
Baaaaardzo pomocne te wszystkie wskazówki.
Mam problem z tą mapą myśli. Nie potrafię jej ściągnąć z wyjątkiem grafiki jpg w rozdzielczości 1024 x 768… Nie da rady zapisać pdf…. Zapisałem się do slideshare ale to nic nie daję. Próbowałem już z chroma i firefoxa… Myślałem że zapisuje gdzieś na koncie slideshare ale też nie… Myślałem że da się to może powiększyć kółkiem od myszy… też nic. Może coś robię nie tak? Byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Napisałem do Ciebie maila w tej sprawie 😉
Witaj Damianie 🙂
Ja również mam problem z mapą myśli.
Klikam tam strzałkę download, wyskakuje biały prostokąt i nic się nie dzieje.
Co jeszcze mogę zrobić, by ją mieć na komputerze u siebie? 🙂
Pozdrawiam, Karolina.
Czasami proszą o założenie konta na Slidesharze. Postaraj się u nich założyć konto – wtedy powinnaś móc ściągnąć mapkę bez problemu.
Bardzo fajna prezentacje. Zobacze jak na mnie podziala. Dziekuje
Jak ściągnąłem tą mapę myśli na komórkę to kiedy przybliżam wszystko jest zamazane!!!