Nasz plan działania

To plan realizacji misji firmy

Etap 1 – Opracowanie wiedzy

(UKOŃCZONY 08.2020)

Na tym etapie celem było zebranie całej wiedzy ze wspomnianych dwóch elementów (decyzje i zdolność trwania w nich) oraz przekucie jej na programy, które pozwoliłyby każdemu je w pełni opanować.

Ten etap publicznie rozpoczął się już w 2013 roku wraz z pojawieniem się projektu Brain Master University. To była pierwsza próba stworzenia programu, który zbierając wiedzę z dziesięcioleci badań naukowych, miał dawać jego uczestnikom żelazną samodyscyplinę, czyli zdolność trwania w każdej swojej decyzji.

Przez lata forma programu była doskonalona, wzbogacana o kolejne narzędzia online, odkrycia i lekcje wyciągnięte z doświadczeń tysięcy uczestników i ostatecznie przybrała kształt Programu Rozwoju Best You.

Po nim zaczęliśmy zbierać i analizować całą niezbędną wiedzę na temat takiego podejmowania decyzji, aby zaprojektować i budować maksymalnie spełniające życie dla siebie i swoich bliskich. 

Przy jej użyciu, po kilku latach prac (w sierpniu 2020), ukończyliśmy drugi flagowy produkt – Program Perfect Life Process.

Pierwszy etap jest więc zaliczony.

Zajął 7 lat analizowania tysięcy badań naukowych, niezliczonych ilości komentarzy, sugestii i wrażeń tysięcy klientów oraz materiałów z rozmaitych dziedzin i źródeł (w tym dokumentów NASA czy odtajnionych dokumentów agencji wywiadowczej CIA).

Etap 2 – Skalowanie i doskonalenie

(OBECNY)

Na tym etapie jesteśmy obecnie. 

Jego głównym celem jest powiększenie społeczności uczestników Programu Rozwoju Best You i Programu Perfect Life Process. Dzięki temu będziemy w stanie zmienić życia setek tysięcy Polaków wyraźnie na lepsze. 

A że życie, zachowanie i decyzje każdego z nas wpływają także na naszych bliskich i osoby wokół, odczuwalny zasięg tej zmiany będzie wielokrotnie większy.

Przy okazji zbierzemy sporo dodatkowych informacji, opinii i wrażeń, które pozwolą nam jeszcze bardziej ulepszać oba Programy. 

Dla jasności – każde ich ulepszenie jest z automatu dostępne dla wszystkich, także dla osób, które weszły do nich przed tym ulepszeniem. Aktualizacje są w cenie. Wszyscy więc na tym korzystają.

Ze strony uczestników Programu, którzy znają naszą misję, często pada pytanie:

Czy można nam jakoś pomóc na tym etapie?

Tak – jest jedna rzecz, która pomoże nam mocniej niż cokolwiek innego: staraj się najrzetelniej, jak możesz, wprowadzać wiedzę z tych programów w swoje życie.

Pozwól jej uczynić Ciebie i Twoje życie takim, z którego będziesz prawdziwie dumny. 

Nie jesteś samotną wyspą – Twoje szczęście, spełnienie, samodyscyplina, wartości będą promieniowały i zmieniały także innych.

To nie przypuszczenie – są na to naukowe dowody i całe modele, które pokazują, jak po naszych związkach rozchodzą się tego typu pozytywne zmiany. 

Model rozchodzenia się zmian pomiędzy ludźmi. Źródło: Fowler, James & Christakis, Nicholas. (2008). Dynamic Spread of Happiness in a Large Social Network: Longitudinal Analysis Over 20 Years in the Framingham Heart Study. BMJ (Clinical research ed.). 337.

Nie musisz więc tak naprawdę robić niczego ekstra. Wystarczy, że przejdziesz oba Programy i za ich pomocą m.in. zaprojektujesz swoje wymarzone życie i zaczniesz je z sukcesem osiągać.

Pamiętaj, że TWOJE wymarzone życie też jest naszym celem i częścią tej misji.

A gdy Ty będziesz w stanie je osiągnąć, dotkniesz nim także więcej osób, które może również zdecydują się zgłębić tę wiedzę (lub przynajmniej nabędą jej część od Ciebie). 

Niech więc przemówią dowody, a nie słowa.

Etap 3 – Język angielski

Celem tego etapu jest nie tyle po prostu przetłumaczenie materiałów na język angielski (to jest proste), co wybicie się z nimi ponad szum informacyjny i ich rozpowszechnienie na rynku anglojęzycznym.

To będzie wyzwaniem.

Niestety przy współczesnym natłoku reklam i informacji mitem stało się to, że “dobry produkt sprzedaje się sam”. Już nic się samo nie sprzedaje, bo bez odpowiedniej reklamy (lub precyzyjniej – bez odpowiedniego tzw. kanału dotarcia) nikt o tym nie będzie miał możliwości nawet usłyszeć.

Nawet Apple musi się ciągle reklamować i walczyć o uwagę. I to nawet w przypadku osób, które już kochają ich produkty.

My też będziemy musieli walczyć. Nie łudzimy się, że będzie inaczej.

Obecnie więc wszystkie nadwyżki finansowe oszczędzamy i gromadzimy na tę właśnie walkę.

Etap 4 – Więcej języków i korporacje

Na tym etapie celem będzie analogiczne rozpowszechnienie tych informacji wśród kolejnych języków, którymi posługuje się najwięcej internautów na świecie (hiszpański, niemiecki, rosyjski, chiński, arabski, japoński itd.)

Mniej więcej na tym etapie postaramy się także o rozpowszechnienie tych materiałów w środowisku korporacyjnym.

Jest naturalne, że osoby, które są np. bardziej zdyscyplinowane, są też pod wieloma względami lepszymi pracownikami niż osoby o identycznym doświadczeniu i umiejętnościach, ale mniejszej samodyscyplinie. 

Te pierwsze będą sumienniejsze, bardziej produktywne, nie trzeba ich ciągle “motywować”, szybciej się uczą, lepiej współpracują, rzadziej wchodzą w konflikty i – przez to, że lepiej dbają o swoje zdrowie – nawet rzadziej chorują (więc więcej pracują). 

Nie powinno być więc tak trudno zainteresować największe korporacje tym, aby pomogły swoim pracownikom takimi się stać i jednocześnie wymagały jakiegoś dowodu takiej samodyscypliny od nowych kandydatów.

Będziemy się więc starać, aby m.in. certyfikat ukończenia Programu Rozwoju Best You dawał istotną przewagę na rynku pracy. Samo to ogromnie pogłębi stopień popularyzacji tej wiedzy.

Etap 5 – Powszechność

Na tym etapie rozpowszechniamy informacje wśród pozostałych języków (Ukraiński, Czeski, Estoński, Koreański itd.), aby ta wiedza stała się prawdziwie dostępna ogólnoświatowo.

Do tego tworzymy programy stypendialne oraz fundację, które pomogą otrzymać dostęp do tej wiedzy każdemu, bez znaczenia na jego sytuację materialną.

Tak wygląda nasz plan zmiany świata na lepsze.
Gdybyś chciał wspomóc jego realizację, wiesz co robić.